تظاهرات در لس آنجلس علیه قتل یک سیاهپوست توسط پولیس آمریکا

  • انتشار: ۸ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 86873

معترضان نسبت به مرگ جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی که اخیرا توسط ماموران پولیس به قتل رسیده، عصر چهارشنبه در لس آنجلس تظاهرات کرده و دو طرف یک بزرگراه مهم را مسدود نمودند.

بر اساس این گزارش، شبکه ای بی سی تعداد شرکت کنندگان در این تظاهرات اعتراض آمیز را ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر تخمین زده است.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا روز دوشنبه یک مرد سیاهپوست غیرمسلح را در شهر میناپولیس به قتل رسانده است. این مرد سیاهپوست حدودا ۴۰ ساله غروب دوشنبه به وقت محلی با رفتار خشن پولیس روبرو شد به طوری که ماموران پولیس به او دستبند زدند و وی را با صورت روی زمین خواباندند. پولیس مدعی شده که این مرد سیاهپوست متهم به جعل اسناد بوده است.

بر اساس ادعای پولیس، این مرد سیاهپوست که مشکلات پزشکی داشته است پس از انتقال به یک بیمارستان جان خود را از دست داده اند. فیلم های منتشر شده از سوی عابران نشان می دهد که این مرد سیاهپوست با فشار زانوی یک افسر پولیس میناپولیس روبرو شده و مرتبا فریاد می زند: نمی توانم نفس بکشم.

ساعاتی پس از اعلام اخراج ۴ مامور پولیس میناپولیس، هزاران نفر از معترضان در اطراف محل این حادثه به خیابان ها ریختند و تظاهرات مسالمت آمیزی را علیه رفتار خشونت آمیز پولیس با سیاهپوستان برگزار کردند. بسیاری از شرکت کنندگان در این تظاهرات صورت خود را با ماسک پوشانده بودند تا مانع از شیوع ویروس کرونا شوند.

ولی این تظاهرات با دخالت پولیس به خشونت کشیده شد و پولیس ضد شورش میناپولیس با گاز اشک آور به جمعیت معترض حمله ور شد. معترضان نیز با پرتاب بطری های شیشه ای و سایر وسائل به زد و خورد با پولیس پرداختند.

منبع: تسنیم