تصمیم عجیب دولت استرالیا برای مقابله با کرونای هندی

  • انتشار: ۱۱ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 111840

وزارت بهداشت استرالیا برای مقابله با کرونای هندی تصمیم عجیبی اتخاذ کرده که با انتقاد شدید سازمان دیده بان حقوق بشر مواجه شده است.

به گزارش رویترز، وزارت بهداشت استرالیا روز شنبه اعلام کرد با توجه به بحران کرونا در هند، حتی شهروندان این کشور نیز حق بازگشت از هند به داخل کشور را ندارند

این تصمیم دولت استرالیا انتقاد شدید سازمان دیدبان حقوق بشر را به دنبال داشته است.

گرِگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا، در بیانیه‌ای خود گفت این تصمیم سخت با توجه به اهمیت حیاتی سیستم سلامت عمومی استرالیا و حفظ قرنطینه که موجب کاهش قابل قبول موارد ابتلا به کرونا در این کشور شده، اتخاذ شده است.

بر اساس این بیانیه، از روز دوشنبه هر مسافری که وارد استرالیا شود، حتی شهروندان استرالیا، در حالی که در ۱۴ روز گذشته در هند بوده، با جریمه ۶۰ هزار دالری و حبس پنج ساله روبه‌رو خواهد شد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که استرالیا به‌تازگی ورود مسافران از هند را ممنوع اعلام کرد و به همین دلیل عده‌ای از مسافران از پروازهای غیرمستقیم برای ورود به استرالیا استفاده کردند.

ایلِین پیِرسون از دیدبان حقوق بشر استرالیا در واکنش به بیانیه این کشور ضمن «خشن» خواندن آن گفته است: «دولت به جای حکم زندان و مجازات باید به دنبال راه‌هایی برای قرنطینه استرالیایی‌هایی باشد که از هند بازمی‌گردند.»

منبع: العالم