تصاویر/ چرا مسلمانان به این شهر نفرین شده نمی روند؟

  • انتشار: ۵ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: گالری
  • شناسه مطلب: 58828

مسلمانان اینجا نمی‌آیند چون اعتقاد دارند که این محل به خاطر این‌که نبطی‌ها حاضر به پذیرفتن اسلام نشدند نفرین شده می باشد.

اگر درباره شهرهای عجیب و ترسناک جهان گشتی در انترنت بزنید نام پترا جزو پربازدیدترین گزینه ها خواهد بود؛ شهری در اردن که می‌گویند به دست اجنه بنا شده است اما در این مطلب هدف ما آنجا نیست.

می‌خواهیم شما را با مداین صالح، شهری خاموش و نفرین‌زده در بیابان‌های عربستان آشنا کنیم. نام دیگر این شهر مدينه الحِجْر بوده که اگر در حد پترا (پایتخت نبطی‌ها در اردن) معروف نباشد، دومین شهر بزرگ نبطی‌ها نقش عمده‌ای در امپراتوری اسرارآمیز آن‌ها ایفا می‌کرده است.

با این‌ که خیلی‌ها شهر پترا، پایتخت نبطی‌ها، در اردن را می‌شناسند، مداین صالح، دومین شهر بزرگ امپراتوری نبطی و یکی از میراث‌های جهانی یونسکو، چندان شناخته‌شده نیست.

بنابر اعلام بی بی سی امروزه مداین صالح در دل بیابان قرار گرفته است و متروک، خاموش، و البته دست‌نخورده باقی مانده است. بیشتر شهر هنوز در زیر لایه‌های شن مدفون است.

به نوشته آریانا نیوز،مسلمانان اینجا نمی‌آیند چون اعتقاد دارند که این محل به خاطر این‌که نبطی‌ها حاضر به پذیرفتن اسلام نشدند نفرین شده می باشد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟