تصاویر ماهواره‌ای مکان حضور رهبر کره شمالی را پیدا کردند

  • انتشار: ۱۰ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 84755

علی‌رغم تمامی شایعات منتشره درباره «کیم جونگ اون»، با استناد به تصاویر ماهواره‌ای رهبر کره شمالی در اقامتگاه شخصی خود حضور دارد.

به نقل از جروزالم پست، تصاویر ماهواره‌ای نشان دهنده تحرکات قایق‌های ویژه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و همراهانش در نزدیکی اقامتگاه شخصی او در منطقه وونسان است و تائیدی بر این موضوع است که کیم در تفرجگاه ساحلی خود به سر می‌برد.

روز سه‌شنبه وب سایت «ان کی پرو»، ناظر بر کره شمالی با استناد به تصاویر ماهواره‌ای گزارش داد حرکت قایق‌های ویژه رهبر کره شمالی نشان‌دهنده آن است که او و همراهانش در منطقه وونسان به سر می‌برند. پیشتر نیز وب سایت «نورث ۳۸» واقع در آمریکا و ناظر بر کره شمالی، گزارش داد تصاویر ماهواره‌ای حاکی از آن است که قطار شخصی کیم جونگ اون در ویلای او در وونسان پارک شده است.

مقامات آمریکا و کره جنوبی از احتمال اقامت کیم جونگ اون در اقامتگاه خود در منطقه وونسان به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹ سخن می‌گویند و گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای را در خصوص احتمال بیماری یا مرگ او رد می‌کنند. آن‌ها همچنین هشدار دادند سلامت و محل اقامت کیم جونگ اون به شدت تحت حفاظت قرار دارد و بدست آوردن اطلاعات موثق در این خصوص دشوار است.

گمانه زنی‌ها درباره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون در اوایل ماه میلادی هنگامی آغاز شد که شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد وی تحت عمل جراحی قرار گرفته و گفته می‌شود حال وی «وخیم» است. 

در تاریخ ۱۶ آوریل، خبرگزاری مرکزی کره اعلام کرد کیم جونگ اون برای نخستین بار پس از سال‌ها در مراسم ویژه ۱۰۸ امین سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» پدربزرگش و بنیانگذار جمهوری خلق کره حضور نداشت. همچنین کیم جونگ اون از تاریخ ۱۱ آوریل و زمانی که ریاست حزب کارگران کره شمالی را در خصوص امور سیاسی بر عهده داشت، در انظار عمومی دیده نشده است.

به نوشته باشگاه خبرنگاران؛ در حالیکه طی یک هفته گذشته شایعات بسیاری در خصوص مرگ رهبر کره شمالی مطرح شد، اما رسانه‌های دولتی کره شمالی روز دوشنبه نامه‌ای از سوی کیم جونگ اون خطاب به «سیریل رامافوسا» رئیس جمهور آفریقای جنوبی را منتشر کردند. کیم طی این نامه خطاب به رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی سالروز آزادی آفریقای جنوبی را به او و ملت این کشور تبریک گفته است.