تزریق آب نمک به شهروندان آلمانی به جای واکسن کرونا!

  • انتشار: ۲۰ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 118578

پولیس آلمان مشغول تحقیقات درباره پرونده‌ای است که در آن یک پرستار صلیب سرخ به جای واکسن کرونا به هزاران شهروند آلمانی آب نمک تزریق کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از “بی آر۲۴” آلمان ، اواخر آوریل مشخص شد که یکی از کارکنان یک مرکز واکسیناسیون در ایالت نیدرزاکسن آلمان و شهر فریزلند ۶ شیشه واکسن را با آب نمک پر کرده و این واکسن ها به شهروندان تزریق شده است.

اما حالا رسانه های آلمانی اعلام کرده‌اند که گویا این پرونده ابعاد گسترده تری دارد و بر اساس اطلاعات پولیس بیش از ۸ هزار نفر از شهروندان با این اتفاق ارتباط داشته و به جای واکسن کرونا آب نمک دریافت کرده‌اند.

به گفته مقامات محلی احتمالا حدود ۸۵۵۷ نفر هیچ گونه واکسن کرونایی دریافت نکرده و با این پرونده در ارتباط هستند و به جای آن آب نمک تزریق کرده‌اند. این پرونده به حدود ۹۶۶۷۳ واکسیناسیون که بین ۵ مارس تا ۲۰ آوریل انجام شده است مربوط می شود. حالا مقامات محلی می خواهند برای واکسیناسیون مجدد به افرادی که در این دوره زمانی واکسینه شده‌اند فراخوان بزنند.

برخی شماره تلفون ها هم در نظر گرفته شده تا ساکنان فریزلند که در این فاصله زمانی واکسینه شده‌اند بتوانند با کارشناسان تماس بگیرند.

در اواخر آوریل پرستار صلیب سرخ که در آلمان مشغول فعالیت بود اعتراف کرد که محتویات واکسن بیون تک را با آب نمک عوض کرده است. یکی از همکاران وی این مسئله را فاش کرد. در آن زمان مقامات بیش از ۱۰۰ نفر را که در آن روز واکسینه شده بودند با آزمایش آنتی بادی مورد بررسی قرار دادند.

پولیس در حال تحقیق کردن درباره این پرونده است و احتمال سیاسی بودن انگیزه های این پرستار صلیب سرخ را رد نکرده است.

تزریق آب نمک البته هیچ ضرری برای افراد دریافت کننده ندارد، اما خطر ابتلا به کرونا را در آن ها از بین نبرده است. حالا این افراد باید مجددا واکسینه شوند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *