راهنمای خرید تردمیل خوب و باکیفیت

  • انتشار: ۱ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 75114

اگر تصمیم دارید که یک تردمیل خوب خریداری کنید پس اول می بایست اطلاعاتی درباره آن کسب کنید. پس از اینکه دریافتید یک تردمیل خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد با اعتماد نفس کامل به فروشگاه های عرضه کننده تجهیزات ورزشی بروید و مدل‌ های مختلف تردمیل های موجود در بازار را امتحان کنید و بعد از مقایسه آن ها با یکدیگر تردمیل مورد نظرتان را خریداری کنید. البته نیم نگاهی هم به جیب تان و قیمت دلار داشته باشید. برای خرید یک تردمیل خوب سعی کنید در زمانی که وارد فروشگاه می شوید به ویژگی هایی که می گوییم، توجه کنید.

بدنه محکم؛ مهمترین ویژگی یک تردمیل خوب

مهمترین ویژگی یک تردمیل خوب داشتن بدنه ای محکم است. تردمیل هایی با بدنه های فولادی معمولا مقاوم ‌تر از تردمیل های آلومنیومی هستند. با این حال آن ها سنگین‌ تر هستند و می بایست با پوشش های ضد زنگ عایق شده باشند. روی تردمیل های مورد نظرتان بدون عجله و برای چند دقیقه ای راه بروید. اگر احساس می کنید که تردمیل لق می زند و شل و ول است توصیه می کنیم آن را از لیت خریدتان خارج کنید.

تردمیل خوب

همچنین در زمان خرید تردمیل دقت داشته باشید که قطعات بدنه آن به جای پیچ و مهره با جوش متصل شده باشند. معمخولا پیچ و مهره ها پس از مدت زمانی که از تردمیل استفاده می کنید شل می گردد. دیگر اینکه از خرید تردمیل‌ هایی که بدنه آن ها پلاستیکی هستند خودداری نمایید. همچنین دقت کنید که در زمان دویدن روی تردمیل دسته ها به بازوی تان برخورد نکند.

موتور کم صدا

یک تردمیل خوب موتوری کم صدا دارد. اکثر تردمیل‌ های خانگی دارای موتوری با جریان برق مستقیم (DC) می باشند اما در تردمیل‌ هایی که برای استفاده در باشگاه ‌های ورزشی ساخته می شوند، هم از موتورهای با جریان برق متناوب (AC) استفاده می شود هم موتورهایی که با جریان برق مستقیم کار می کند. به یاد داشته باشید موتورهایی که با جریان برق متناوب کار می کنند هنگام سر و صدای بیشتری تولید می کنند.

قدرت موتور بالا

حتما قدرت موتور تردمیلی را که قصد دارید آن را خریداری کنید بررسی نمایید. اگر قدرت موتور تردمیل براساس اسب بخار محاسبه شود تلاش کنید تا رقم آن بیش از ۱٫۵ اسب بخار باشد. تردمیلی که قدرت آن پایین تر از ۱٫۵ اسب بخار باشد تردمیل خوبی نیست و معمولا تحمل بالایی ندارد و پس از مدت زمان اندکی خراب می شود.

سرعت مناسب

اکثر تردمیل‌ های موجود در بازار سرعتی میان صفر تا ده ساعت/مایل (صفر تا ۴٫۵ ثانیه/متر) دارند. یک تردمیل خوب می بایست دقیقا با نحوه و سرعت راه رفتن تان هماهنگ باشد. به نحوی که شما در روی آن احساس راحتی کنید. دارا بودن یک سرعت شروع ۰٫۵ ساعت/مایل (۲۰ ثانیه/سانتی ‌متر) یا حتی کمتر برای یک تردمیل بنا به‌ دلایل ایمنی اهمیت زیادی دارد.

طول و عرض کافی تسمه

توجه داشته باشید که طول تسمه تردمیلی که انتخاب می کنید به‌ اندازه کافی برای بلندترین گام های تان نیز مناسب باشد. همچنین عرض تسمه یک تردمیل خوب نیز می بایست به ‌اندازه‌ ای باشد که دستان شما به آسانی به دسته‌ های تردمیل برسد.

تحمل وزن شما

هر تردمیل برای تحمل وزن مشخصی طراحی و ساخته می شود. یک تردمیل خوب برای شما تردمیلی است که وزن شما را تحمل کند. به خاطر داشته باشید اندازه فشاری که شما در هنگام دویدن روی تردمیل به آن تحمیل می شود بسیار بیشتر از وزن شما می باشد.

تردمیل خوب

ایمنی در هنگام دویدن

تامین ایمنی شما در هنگام دویدن از ویژگی های یک تردمیل خوب است. شماری از تردمیل‌ های موجود در بازار دارای گیره ‌ای می باشند که با اتصال آن به لباس تان، ایمنی شما را در هنگام حرکت دستگاه تضمین می‌ شود، به‌ شکلی که اگر در زمان دویدن یا راه ‌رفتن روی تردمیل‌ تعادل تان را از دست دهید، گیره از لباس شما جدا می شود و دستگاه به شکل خودکار خاموش می گردد. اگر نمی ‌توانید هنگام استفاده از تردمیل تعادل خود را حفظ نمایید هنگام خرید تردمیل به این ویژگی آن توجه ویژه ای داشته باشید.

حالت فنری کم

محل دویدن شما بر روی تردمیل نباید بیش از اندازه حالت فنری و یا ارتجاعی داشته باشد. یک تردمیل خوب حالت فنری و یا ارتجاعی ندارد و از تکان ‌ها و لرزش های شدید در زمان دویدن و راه رفتن سریع جلوگیری می کند.

قابلیت تنظیم شیب

برای تنظیم کردن شیب تردمیل روش‌ های زیادی وجود دارد. شماری از تردمیل ها با استفاده از سیستم‌ های اتوماتیک شیب را تنظیم می کنند و شیب شماری دیگر را باید به صورت دستی تنظیم کرد. تردمیل هایی هم هستند که شیب آن ها به تناسب ضربان قلب شما تغییر می‌ نماید. در زمان خرید تردمیل ‌های اتوماتیک توجه داشته باشید که تنظیم کردن شیب آن سر و صدا نداشته باشد نباشد و موجب لرزش تردمیل نشود.

صفحه کنترل کاربردی

اکثر تردمیل ‌های موجود در بازار یک صفحه کامپیوتری روی دسته جلویی خود دارند. این صفحه کامپیوتری بسته به نوع تردمیل از ساده تا بسیار پیچیده هستند. یک صفحه پیچیده نشان دهنده یک تردمیل خوب نیست. باید ببینید به چه امکاناتی نیاز دارید. شما بوسیله این صفحه کامپیوتری می توانید کنترل تردمیل را به دست بگیرید و هر چیزی که از دستگاه تان می خواهید را به‌ راحتی تنظیم کنید. بوسیله این صفحه شما قارد خواهید بود تردمیل را خاموش و یا روشن کنید. همچنین می توانید سرعت مورد نظر تردمیل را انتخاب نمایید.

نمایشگر ضربان قلب

یک تردمیل خوب نمایشگر ضربان قلب نیز دارد. در برخی از تردمیل های موجود در بازار گیره‌ هایی وجود دارد که با اتصال آن به لاله گوش و یا انگشت، ضربان قلب شما محاسبه می‌ شود. همچنین در برخی دیگر از انواع تردمیل گیرها با اتصال به قفسه سینه ضربان قلب شما را نشان می دهد. این ویژگی برای اشخاصی که به ناراحتی های قلبی مبتلا هستند و بالارفتن ضربان قلب برای آن ها خطرناک است، بسیار با اهمیت می باشد.