ترامپ: چین به دنبال پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری است

  • انتشار: ۱۱ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 84797

به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ادامه انتقادهایش علیه چین به بهانه شیوع ویروس کرونا در اظهاراتی ادعا کرد که “چین برای شکست من در انتخابات ریاست جمهوری، هر کاری را بتواند انجام خواهد داد.”

رئیس جمهور آمریکا که به خاطر عملکرد ضعیفش در مدیریت بحران شیوع ویروس کرونا به شدت با انتقادهای گسترده‌ای روبرو شده، در مصاحبه‌ای بار دیگر به چین حمله کرده و مدعی شده است که پکن مایل به پیروزی جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ است.

ترامپ افزود: چین برای شکست من در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ هر کاری را که بتواند انجام خواهد داد.

رئیس جمهور آمریکا ادمه داد: چین خواهان پیروزی جو بایدن در انتخابات است تا فشارهایی که دولت آمریکا طی سال‌های اخیر علیه چین در مسائل تجاری و دیگر موضوعات وارد کرده، کاهش پیدا کند.

ترامپ اظهار داشت: چینی‌ها دارند با استفاده از روابط عمومی تلاش می کنند تا طوری وانمود کنند که در موضوع شیوع ویروس کرونا بی گناه و بی تقصیر هستند.

رییس جمهوریس آمریکا از چند هفته قبل تاکنون سازمان بهداشت جهانی را به جانبداری از چین و تلاش برای مخفی کردن اطلاعات اولیه در خصوص شیوع ویروس کرونا متهم کرده است.

وی همچنین مدعی شده است که سازمان بهداشت جهانی، آمریکا را گمراه و با چین برای پنهان کردن اطلاعات مربوط به شیوع این ویروس مرگبار تبانی کرده است.