ترامپ پیروزی بایدن را قبول کرد اما آنرا تقلبی خواند

  • انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 98887

خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد دونالد ترامپ بطور ناگهانی پیروزی بایدن را قبول کرد اما مطمئن است که این موفقیت بدون تعدادی از جعل کاری ها و موارد نقض قانون حاصل نشده است.

بنابر گزارش این خبرگزاری، ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا قصد ندارد سمت خود را در کاخ سفید بدون دعاوی قضایی تحویل دهد. دادگاه ها تا به حال دوازده دادخواست تیم ترامپ را رد کرده اند اما وکلای وی در حال تهیه دادخواست های جدید دیگری هستند. مقامات آمریکا از این وضعیت عصبی هستند ، آنها انتخابات فعلی را ضربه ای به اعتبار ایالات متحده می دانند.

حتی خویشاوندان و نزدیکترین همکاران ترامپ با این استدلال که اوضاع متشنج فعلی به نفع دشمنان خارجی آمریکا است ، تلاش می کنند وی را به پذیرش نتایج انتخابات متقاعد کنند. در پاسخ ، ترامپ با توسل به شوخی بی ادبانه حتی جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق را یکی از احمق ترین افراد در دولت خود می خواند. مقامات ایالات متحده از تکرار اوضاع گذشته در رابطه با بوش و گور در سال ۲۰۰۰ می ترسند و به ترامپ توصیه می کنند که از قدرت کنار برود.

انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده در تاریخ ۳ نوامبر برگزار شد. طبق اطلاعات اولیه ، بایدن پیروز شده و بزرگترین رسانه های آمریکایی این خبر را اعلام کردند اما با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی ادعا می کند که انتخابات هنوز به پایان نرسیده است. تعدادی از رهبران کشورهای گوناگون جهان پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا را تبریک گفته اند.

زور قالب ندارد

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟