ترامپ محکوم به پرداخت هزینه‌های پرونده شکایتِ بازیگر فیلم‌های مستهجن شد

  • انتشار: ۱ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 93093

به گزارش فارس، یک قاضی دادگاه عالی کالیفرنیا در حکمی علیه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به او دستور داد که ۴۴۱۰۰ دالر به «استورمی دنیلز»  هنرپیشه فیلم‌های مستهجن بابت هزینه‌های پرونده شکایت او از ترامپ بپردازد.

طبق گزارش شبکه سی‌ان‌ان، حکم قاضی آمریکایی روز دوشنبه صادر شد اما وکلای استورمی دنیلز روز جمعه (دیروز) این حکم را رسانه‌ای و منتشر کردند.

استورمی دنیلز که نام اصلی او «استفانی کلیفورد» است، پیشتر اعلام کرده بود در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ با دونالد ترامپ روابط غیراخلاقی داشت اما تحت فشارها برای عدم افشای این موضوع با «مایکل کوهن» وکیل شخصی سابق ترامپ توافق ۱۳۰۰۰۰ دالری امضا کرد و حق‌السکوت دریافت کرد.

وی در سال ۲۰۱۸ از ترامپ به دادگاه شکایت کرد و دعوای حقوقی برای رها شدن از توافقش با کوهن وکیل وقت ترامپ در زمینه ارتباطش با رئیس‌جمهور آمریکا را آغاز کرد.

تصمیم قاضی دادگاه کالیفرنیا در پاسخ به تلاش‌های دنیلز برای پرداخت هزینه‌های دادرسی او در پرونده شکایت علیه ترامپ اتخاذ شد.

«رابرت برادبلت» قاضی دادگاه عالی کالیفرنیا در حکم خود اعلام کرد، استفانی کلیفورد تحت قوانین کالیفرنیا به رغم آنکه پرونده شکایت او از ترامپ رد شده اما از حق مربوط به دریافت هزینه‌های دادرسی برخوردار است.

وی دفاعیه‌های وکلای ترامپ در دادگاه مبنی بر اینکه شخص رئیس‌جمهور آمریکا خودش توافق محرمانه با خانم کلیفورد را امضا نکرده و در نتیجه مسئولیتی در این زمینه ندارد را رد کرد.