ترامپ: خواستار بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران هستیم

  • انتشار: ۳۰ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 92929

به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه کاخ سفید گفت که واشنگتن خواستار بازگشت کلیه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران است.

وی اظهار داشت که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه به نیویورک می‌رود تا درخواست آمریکا درباره بازگشت همه تحریم‌ها علیه ایران را به سازمان ملل ارائه کند.

ترامپ با بیان اینکه ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست ‌نخواهد یافت، مدعی شد که در صورتی پیروزی در انتخابات، ایران طی یک ماه از آمریکا خواهد خواست تا به توافق برسد.

وی با اشاره به حضور نظامیان آمریکایی در عراق و گفت‌وگو با نخست‌وزیر عراق در این خصوص در جریان سفرش به واشنگتن گفت: ما تا حد زیادی از عراق خارج شده‌ایم و نیروهای کمی در آنجا داریم و باید از این جنگ‌های بی‌پایان خارج شویم.

وی با اشاره به عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی و اسرائیل مدعی شد: کشورهای زیادی را می‌بینم که می‌خواهند خیلی سریع وارد این روند (عادی‌سازی روابط با اسرائیل) شوند.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت: انتظار می‌رود که عربستان راه امارات را برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در پیش بگیرد.

ترامپ گفت: به این دلیل رئیس جمهور آمریکا شدم که اوباما و بایدن کارشان را بلد نبودند و آنها اگر عملکرد خوبی می‌‌داشتند من اصلاً برای رئیس جمهور شدن اقدام نمی‌کردم؛ چرا که من از زندگی خودم در گذشته خیلی هم لذت می‌بردم.