ترامپ: به فرماندهان آمریکایی اجازه داده ام تا از تمام توان نظامی علیه طالبان استفاده کنند

  • انتشار: ۲۴ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 38278

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن خوشبینی برای شکست گروه های شورشی در افغانستان می گوید که به فرماندهان نظامی این کشور در افغانستان اجازه داده است تا از تمام توان علیه طالبان استفاده کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز گذشته در سخنرانی خود در یک پایگاه نظامی در کالیفرنیا، بار دیگر بر ضرورت پیروزی نیروهای نظامی امریکا در جنگ بر ضد طالبان در افغانستان تاکید کرد.

آقای ترامپ گفت: که به فرماندهان نظامی ایالات متحده صلاحیت لازم را داده است تا همه قدرت نظامی خود را بر ضد طالبان در افغانستان به کار ببندند.

ترامپ با اشاره به افزایش حملات هوایی نظامیان امریکایی در افغانستان گفت “من فرماندهان امریکایی مستقر در افغانستان را با همه قدرت نظامی امریکا، صلاحیت داده ام تا پیروز شوند.مقابله برای شکست داعش سبب شده است تا تقریباً صد در صد قلمروی که قبلاً در تصرف آن گروه در عراق و سوریه بود، آزاد شود.”

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح می شود که شورشیان طالبان با وجود شروع نشدن فصل جنگ در افغانستان حملات گسترده ای را آغاز کرده اند.

طالبان در روزهای گذشته در فراه با فعالیت های گسترده شان توانست تا یک ولسوالی را برای ساعاتی به تصرف خویش درآورد. این گروه همچنین در این ولایت ده ها سرباز و کوماندوی ارتش را به قتل رساند.