ترامپ از روابط نزدیکش با پوتین و کیم جونگ اون دفاع کرد

  • انتشار: ۱ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 111051

رئیس جمهور سابق آمریکا از روابط شخصی نزدیکش با رهبران روسیه و کوریای شمالی دفاع کرد و گفت، روابطش با این رهبران به عنوان یک رئیس جمهور “چیز خوبی بود و نه بد”.

به نقل از بیزنس اینسایدر، دولت جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا هفته گذشته اطلاعاتی را منتشر کرد دال بر اینکه روسیه به داده‌های کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی دسترسی داشت. افشای این اطلاعات سوالات بیشتری را در رابطه با روابط میان ترامپ، همکارانش و مسکو به وجود آورده است.

کاخ سفید همچنین اخیرا تهدید کرده که اگر الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه که سال گذشته با عامل عصبی نوویچوک مسموم شده بود، در زندان فوت کند، تحریم‌هایی را علیه مسکو اعمال خواهد کرد.

با این حال، دونالد ترامپ از مصاحبه یک ساعته‌اش با شبکه فاکس نیوز استفاده کرد و به رد کردن تمامی انتقادات نسبت به روابط نزدیکش با روسیه و پوتین پرداخت.

ترامپ درباره روابط شخصی نزدیکش با رئیس جمهور روسیه گفت: من روابط بسیار خوبی با رئیس جمهور پوتین داشتم. من او را دوست داشتم و او نیز مرا دوست داشت. این چیز خوبی بود نه بد.

در همین حال، گروه‌های حقوق بشری در ماه جاری میلادی هشدار دادند که کوریای شمالی تحت رهبری کیم جونگ اون با قحطی قریب‌الوقوع مواجه است.

اما ترامپ از این مصاحبه با شبکه فاکس نیوز استفاده کرد و با اشاره به روابط شخصی نزدیکش با رهبر کوریای شمالی به تحسین وی پرداخت.

ترامپ گفت: وقتی رسما به عنوان رئیس جمهور وارد کاخ سفید شدم، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به من گفت “بزرگ‌ترین مشکلی که داریم، کوریای شمالی است. احتمالی جنگی میان آمریکا و کوریای شمالی درخواهد گرفت”. اما در دوران ریاست جمهوری من جنگی درنگرفت و ما روابط بسیار خوبی با یکدیگر داشتیم.

به نوشته ایسنا، وی افزود: کیم جونگ اون برای من نامه می‌نویسد. من او را دوست دارم و او نیز مرا دوست دارد. هیچ جای این قضیه مشکل ندارد و اشتباه محسوب نمی‌شود.