ترامپ؛ طالبان با چنان قوتی مورد حمله قرار خواهند گرفت که شبیه آن را هرگز ندیده باشند

  • انتشار: ۲۱ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69060

«دونالد ترامپ»، رییس جمهور امریکا در مراسم یاد بود از هجدهمین سالروز حملات یازدهم سپتامبر در وزارت دفاع امریکا بار دیگر تاکید کرد که ظرف چهار روز گذشته، طالبان شدیدتر از هر زمانی در سال‌های اخیر مورد حمله قرار گرفته اند.

رییس جمهوری امریکا هفته گذشته، مذاکرات صلح با طالبان را که ظرف 9 ماه گذشته ادامه داشت، اخیرا و بدنبال کشته شدن یک سرباز امریکایی در حمله انتحاری کابل، فسخ کرد.

ترامپ اظهار داشت: آن‌ها (طالبان) تصور کردند که با انجام این حمله قوت خود را نشان می‌دهند، اما تمام آنچه را که نشان دادند، ضعف شان بود.

وی همچنان هشدار داد که اگر طالبان بار دیگر قصد حمله به امریکا را داشته باشند، با چنان قوتی مورد حمله قرار خواهند گرفت که شبیه آن را هرگز ندیده باشند.

او گفت: اگر به هر دلیلی، آن‌ها (طالبان) دوباره به کشور ما بیایند، ما هر جایی که باشند به دنبال شان رفته و از قدرتی استفاده خواهیم کرد که هرگز شبیه آن را ندیده اند، و من حتی از نیروی هسته‌ای هم صحبت نمی‌کنم.

این در حالی است که جنرال مک ‌کینزی فرمانده عمومی نیروهای ناتو ضمن اشاره به تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر توقف مذاکرات صلح با طالبان، گفت که موقف ایالات متحده و ناتو در قبال تروریستان طالب تغییر کرده و این گروه به شدت و قاطعیت سرکوب خواهند شد.