تاکید دوباره تهران: کشتی‌های توقیف‌شده متعلق به ایران نیست

  • انتشار: ۲۹ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 92864

به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور ایران  در جمع خبرنگاران در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر توقیف چند کشتی ایرانی گفت: کشتی‌ها و پرچم برای ما نیست. نفت فروخته شده و پول آن هم گرفته شده است.

پیشتر بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر توقیف کشتی‌های نفتکش ایرانی خاطر نشان کرد: نه کشتی و نه محموله‌ها متعلق به ایران نیست، بلکه این محموله‌ها شامل بنزین فروخته شده ایران به ونزوئلا بوده است.

وی در خصوص ادعای آمریکا مبنی بر توقیف محموله‌های نفتی ایران، گفت: آمریکا به دنبال تهیه یک پیروزی برای خود است، نه کشتی و نه محموله‌ها متعلق به ایران نبوده است.

زنگنه تاکید کرد: این محموله‌ها شامل بنزین ایران بوده که به صورت فول به ونزوئلا فروخته شده بود، لذا آمریکا نه اموال جمهوری اسلامی ایران، بلکه اموال ونزوئلا را توقیف کرده است.

قبل از آن حسن روحانی رییس‌جمهور ایران اعلام کرد؛ آمریکایی‌ها وقتی دیدند فضاحت بسیاری برای آنها در شورای امنیت (شکست واشنگتن در تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران) پیش آمده، گفتند که چهار کشتی ایرانی را توقیف کرده‌اند که دروغ است.

چندی پیش روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به منابع آگاه نوشته بود ایالات متحده چهار تانکر حامل نفت ایران را توقیف کرده است