تاسیس انجمن مخالف عادی‌سازی با رژیم اسرائیل در امارات

  • انتشار: ۲ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 93208

فعالان اماراتی در پی امضای توافق عادی سازی روابط میان ابوظبی و تل آویو، اولین انجمن مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را تاسیس کردند.

فعالان اماراتی روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کردند که امارات با این توافقنامه، تاریخ شرافتمندانه و باشکوه ملت امارات را در حمایت از ملت فلسطین نادیده گرفته است.

این فعالان تصریح کردند که دولت امارات در روزهای گذشته با اعلام توافقنامه صلح با رژیم اشغالگر صهیونیستی نشان داد که از مسیر ملی و اسلامی خود منحرف شده و این توافقنامه بیانگر خیانت به امت اسلامی و انکار تاریخ آن در مخالفت با پروژه صهیونیستی در منطقه عربی است.

در این بیانیه آمده که این توافقنامه به رژیم غاصب اسرائیل برای گسترش اشغالگری‌هایش در سرزمین فلسطین مشروعیت می‌بخشد.

فعالان اماراتی خاطرنشان کردند که وظیفه ما حفظ ارزش‌ها و اصول است؛ بدین ترتیب ما در راه پدرانمان گام برمی داریم و در مسیر آنها حرکت می‌کنیم. این ارزش ها امانتی بر گردن ما خواهد بود و تا جان در بدن داریم به مسئله فلسطین وفادار خواهیم بود و آن را سرلوحه‌ای برای نسل های آینده قرار می‌دهیم.

در این بیانیه آمده که راه اندازی انجمن مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی یک نهاد مدنی است که همه نوع از اشکال عادی سازی روابط با اشغالگران را در سطح اقتصادی، ورزشی، امنیتی، سیاسی مطابق با اصولی که امارات بنا نهاده، رد می‌کند.

هدف از ایجاد این انجمن٬مخالفت با توافقنامه میان ابوظبی و تل‌آویو ورساندن صدای ملت امارات به ملت های منطقه خلیج فارس و عربی و همچنین حمایت از مسئله فلسطین و حق ملت فلسطین در همه خواسته‌های عادلانه‌شان است.

فعالان معترض اماراتی تاکید کردند که سکوت ملت امارات به معنای پذیرش این توافق نیست و همانطور که همه می‌دانند در امارات فضایی برای آزادی بیان و عقیده وجود ندارد و هر فردی که با سیاست‌های دولت مخالفت کند دستگیر، زندانی و شکنجه می‌شود و در معرض اتهاماتی دروغین قرار می‌گیرد.

چند روز گذشته ۲۰ فعال اماراتی مخالفت کامل خود را با توافق عادی سازی میان امارات و رژیم صهیونیستی اعلام کردند و آن را متناقض با قانون اساسی کشورشان دانستند.