تأثیر ویروس کرونا به سایر اندام های بدن

  • انتشار: ۱۸ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 82635

یک متخصص بیماری های عفونی ایتالیا مدعی است که برخلاف تصور، ویروس کرونا، نه تنها ریه ها؛ بلکه تمام اندام های بدن را تحت تاثیر می گذارد.

به گزارش اسپوتنیک، کلودیو ماسترویانی، رئیس گروه بیماریهای عفونی بیمارستان “اومبرتو” در رم می‌گوید: کرونا ویروس قادر است نه تنها ریه ها بلکه سایر اندام های بدن ها را نیز تحت تأثیر قرار دهد، و در مرحله اواخر این بیماری در سطح میکروسکوپی گسترش می یابد. با این وجود با تشخیص به موقع و عمیق می توان از این وخامت جلوگیری کرد.

وی گفت: ما عمدتاً در مورد سینه بغل “پنومونی” صحبت می کنیم، اما تجزیه و تحلیلها از جمله آنهایی که از بیماران متوفی گرفته شده است، نشان می دهد که در نهایت، ویروس روی تمام اندام ها تأثیر می گذارد، زیرا در سطح میکروسیرکلار باعث تعدادی از فرآیندهای التهابی می شود که بیشتر از همه بر ریه ها تأثیر می گذارد. اما اعضای دیگر تقریباً در سطح مویرگی در ریزگردها تحت تأثیر قرار می گیرند.

در بخش وی، که مجدداً برای بیماران مبتلا به کرونا ویروس مجهز شده است، ۱۸۰ نفر در حال حاضر تحت معالجه قرار دارند که از این تعداد ۲۷ نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شدند. درمجموع، ۲۸۰ بیمار تحت نظر ماستروانی تحت معالجه بودند که از این تعداد ۳۲ نفر فوت کردند. وی بسیاری از عجایب این ویروس را یادآور می شود و به این باور ندارد که ممکن است از ابتدا کسی از آن مصون باشد.

به گفته متخصص خانواده هایی وجود دارند که در آنها  افراد آلوده به این ویروس وجود دارد، اما همه اعضا آلوده نیستند. همه اینها باید توسط متخصصان مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال، یکی دیگر از عجایب این است که به نظر می رسد زنان احتمال ابتلا به آنها کمتر است. ما هنوز حتی یک عفونت کرونا در بین مبتلایان به HIV پیدا نکرده ایم. وی، صرف نظر از سن چاقی و دیابت را از جمله عوامل ریسک عنوان کرد.

تا کنون بیش از یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا موسوم به کووید-۱۹ مبتلا شده اند. همچنین آمار جان باختگان کرونا در جهان به بالای ۷۰ هزار نفر رسیده است.