بیش از 10 کشته و زخمی در حمله رژیم صهیونیستی به دمشق

  • انتشار: ۲۱ عقرب ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 70996
انفجار

جنبش جهاد اسلامی از هدف گرفتن منزل عضو دفتر سیاسی این جنبش در دمشق، پایتخت سوریه و شهادت یکی از فرزندانش خبر داد. سانا نیز زخمی شدن ۱۰ تن در این حمله را اعلام کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز اعلام کرد، دشمن اسرائیلی صبح امروز (سه‌شنبه) منزل اکرم العجوری رهبر جنبش جهاد اسلامی را هدف گرفت که منجر به شهادت پسرش، معاذ و فرد دیگری به نام عبدالله یوسف حسن و زخمی شدن بتول دختر معاذ و ۹ تن دیگر شد.

سانا اشاره کرد، رژیم صهیونیستی با سه موشک منطقه المزه را هدف گرفت که یکی در آسمان داریا سقوط و دو موشک دیگر به منزل این رهبر جهاد اسلامی در مزه دمشق برخورد کرد.

سایت العهد لبنان نیز به نقل از جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد، منزل اکرم العجوری عضو دفتر سیاسی این جنبش در دمشق هدف گرفته شد که طی آن یکی از فرزندانش به شهادت رسید.

جهاد اسلامی اعلام کرد، این جنایت‌های تروریستی همان تجاوز و اعلام جنگ علیه ملت فلسطین است و دشمن باید کاملا مسؤولیت آن را برعهده بگیرد.

در بیانیه جهاد اسلامی آمده است: گردان‌های القدس و مقاومت قهرمان با قدرت و شجاعت به دفاع از عزت ملت فلسطین در راستای پایبندی به وظایف شرعی، ملی، قانونی و اخلاقی خود ادامه می‌دهند.

جهاد اسلامی در بیانیه خود آورده است، دشمن با جنایتی خیانتکارانه همه حد و مرزها و به طور علنی اصول را زیر پا گذاشته است. دشمن می‌خواهد بحران خود و دولتش را به سمت اعلام جنگ علیه ملت و مقاومت فلسطین سوق دهد.

به گزارش ایسنا، در این راستا رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند، ارتش اشغالگر عملیات ترور یک فرمانده مقاومت فلسطین را طی شب گذشته در شهر دمشق اجرا کرد.

به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی به طور همزمان هم یکی از فرماندهان گردان‌های القدس شاخه نظامی جهاد و هم عضو دفتر سیاسی این جنبش در دمشق را هدف قرار داده  به این ترتیب رژیم صهیونیستی برای فرار رو به جلو در مواجهه با بحران سیاسی و تشکیل دولت سیاست ترور را در پیش گرفته است.