بیرون کشیدن کرم ۱۲ سانتیمتری از مغز مرد چینی پس از ۱۷ سال+ عکس

  • انتشار: ۱۱ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 93917

پزشکان موفق به بیرون آوردن یک کرم زنده ۱۲ سانتیمتری از مغز یک مرد چینی شدند.

خبر این اتفاق بعد از آن منتشر شد که جراحان بیمارستان دانشگاه ووچانگ ِ چین روز سه شنبه گذشته موفق شدند یک کرم نواری را از مغز این مرد بیرون آورند.

این بیمار به پزشکان گفته بود ۱۷ سال قبل دست ها و پاهایش شروع به کرخت شدن کردند. او گهگاه دچار سردرد و حالت تهوع هم می شد.

از آنجایی که پدر و مادر این مرد خود از ابتدا دچار مشکلاتی حرکتی بودند، او با تصور ژنتیکی بودن مشکلاتش، به علائم خود بی توجهی کرده و هرگز به بیمارستان مراجعه نکرده بود.

این مرد چینی در نهایت در سال ۲۰۱۵ بعد از بی حس شدن کامل سمت راست بالاتنه اش به پزشک مراجعه کرد.

او گفته: «نصف بالا تنه ام کامل بی حس شده بود. نه می توانستم دستم را حس کنم و نه می توانستم حرکتش دهم.»

پزشکان بعد از انجام سی تی اسکن به وجود یک کرم پیچ خورده درون مغز بیمار پی بردند. تشخیص پزشکان بیماری انگلی نادری به نام Sparganosis Mansoni بود.

گرچه پزشکان هنوز به دنبال کشف علت دقیق بیماری این مرد هستند، اما آن ها می گویند علت اصلی عفونت او نوشیدن آب آلوده یا مصرف گوشت کم پخته ی حیوانات وحشی مثل قورباغه یا مار است.

یکی از این پزشکان گفته: «وقتی کرمی وارد بدن می شود، عفونت شدیدی ایجاد می کند.»

«انگل مغز را می خورد و به عملکرد آن آسیب می زند که همین مسأله باعث بی حس شدن دست و پا یا ایجاد مشکلات ذهنی می شود.»

طبق تخمین پزشکان، از آنجایی که نشانه های بیماری اولین بار در سن ۶ سالگی در این مرد بروز کردند، این انگل ۱۷ سال در مغز او زندگی می کرده است.

این درحالی است که در ماه آوریل سال جاری میلادی پزشکان از مغز یک زن ۲۳ ساله چینی هم یک کرم زنده ۱۵ سانتیمتری بیرون کشیدند. آن ها علت این عفونت را مصرف گوشت خام حیوانات وحشی می دانند.

منبع: rooziato