بودجه ۲۴ میلیون دالری بن سلمان برای سرکوب مخالفین در خارج

  • انتشار: ۲۳ اسد ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 132306

برخی منابع آگاه فاش کردند، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی مبلغ ۲۴ میلیون دالر را به تیم امنیتی اختصاص داد که به تازگی با هدف سرکوب مخالفان حاکمیت عربستان در خارج از این کشور تشکیل شده است.

به نقل از سایت “مرآه الجزیره”، این منابع اظهار کردند، ولیعهد خواستار تسریع در تامین این مبلغ برای یگان تازه‌ تاسیس شد تا نفوذ اپوزیسیون خارج را در داخل عربستان مهار کند. همچنین بن سلمان دستور حقوق نیروهای گروه جدید پرداخت شده و تجهیزات فنی با کیفیتی جهت رصد و تعقیب مخالفان عربستان برای آنها فراهم شود.

منابع یاد شده اعلام کردند: گروه تازه‌تاسیس مستقیما وابسته به سرویس امنیت کشور است که آن هم مستقیما در ارتباط با بن سلمان است و او دستور داد از تمامی روش‌های نظارت و جاسوسی برای مهار نفوذ مخالفان و ارتباطات آنها در داخل کشور استفاده شود.

آنها گفتند: شاهزاده سعودی دستور داده تمامی کسانی که از داخل عربستان با مخالفان در خارج ارتباط دارند، هدف قرار داده شده، تحت تعقیب قرار گرفته، بازداشت شده و از هرگونه فعالیت آنها ممانعت شود.
ش
منابع مذکور افزودند: افزایش نفوذ و تاثیر اپوزیسیون خارج نشین، ذهن بن سلمان را مشغول کرده و او آنها را تهدیدی جدی برای حاکمیت استبدادی خود می‌داند.

یک روز پس از تظاهرات؛ وضع محدودیت و حضور نظامی سنگین طالبان در خوابگاه دانشگاه بلخ

دیده‌بان حقوق بشر پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، بن سلمان هنوز یک دیکتاتور وحشی است و او تمامی مخالفان در عربستان را به شدت سرکوب کرده است. این ولیعهد جوان کارنامه سیاهی در حوزه حقوق بشر دارد و آمریکا نباید دوباره چهره او را پاک کند، او بر سرکوب و شکنجه منتقدانش در داخل عربستان افزوده است.

همچنین این سازمان حقوقی بین‌المللی در گزارشی تاکید کرد، سرکوب مخالفان و فعالان حقوق بشری و منتقدان مستقل در عربستان هنوز ادامه دارد و با وجود آزاد شدن برخی از فعالان برجسته عربستانی در اوایل سال جاری میلادی، اما روند سرکوب در این کشور هنوز با همان شدت ادامه دارد.

دیده‌بان حقوق بشر گزارش داد، مقامات سعودی به هدف قرار دادن و محدود کردن مخالفان و خانواده‌هایشان با شیوه‌های مختلف از جمله ممنوع کردن آنها از سفر به خارج و یا تمدید این حکم، بازداشت بدون اتهام اعضای خانواده آنها به شیوه‌هایی که در سطح مجازات جمعی قرار می‌گیرند، ادامه می‌دهد.

طبق گزارش این سازمان حقوقی شناخته شده، مسؤولان سعودی در ماه‌های مارس و آوریل سه مرد را به اتهام مخالفت با آنها و بیان نظراتشان به حبس با مدت‌های متفاوت محکوم کرد. این حکم در واقع در راستای عملیات سرکوب ریاض صادر شد.

یوناما: شمار تلفات حمله به آموزشگاه کاج همچنان در حال افزایش است

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟