جبهه مقاومت پنجشیر:

به زودی ساختار حکومت انتقالی مردم سالار را اعلام می کنیم

  • انتشار: ۱۷ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 120267

جبهه مقاومت پنجشیر علیه طالبان در واکنش به اعلام کابینه طالبان تاکید کرد که این کابینه غیرقانونی بوده و نماد بارز دشمنی با این گروه با مردم افغانستان است.

در بیانیه منسوب به جبهه مقاومت پنجشیر که توسط رسانه ها منتشر شده آمده است: ما از همه شهروندان افغانستان می‌خواهیم که برای رهایی از اشغال طالبان و دیگر همپیمانان تروریست آن به مقاومت و همبستگی ادامه دهند.

این بیانیه افزوده است: مردم آزاده و سلحشور ما چنانکه در گذشته در برابر تمامیت خواهی، افراطیت، زن ستیزی و حکومت تروریست ها مقاومت کردند، امروز نیز تا نجات کشور از دست طالبان به مقاومت ادامه می‌دهند و حکومت غیرقانونی و نامشروع طالبان را در کابل تهدیدی برای ثبات و امنیت افغانستان، منطقه و جهان می‌دانند.  

در اعلامیه این جبهه آمده است: جبهه مقاومت ملی باور دارد که ایجاد حکومت مردم سالار مشروع و قانونی صرفا از طریق اراده و رای مردم در یک انتخابات سراسری و مورد تایید جامعه جهانی می‌تواند به میان بیاید. تحمیل یک حکومت دست نشانده بر مردم افغانستان، خلاف کرامت انسانی و مغایر حقوق و قوانین بین المللی است.

این جبهه همچنین افزوده است: ما از سازمان ملل متحد، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، سازمان همکاری‌های منطقه‌ای شانگهای، سارک، سازمان همکاری اقتصادی یا ایکو، کشور‌های عضو پروسه قلب آسیا، سازمان همکاری‌های اسلامی و کشور‌های تاثیر گذار منطقه و جهان می‌خواهیم تا ایجاد شرایط مبتنی بر خواست همه مردم افغانستان از همکاری سیاسی و دیپلماتیک با طالبان خودداری ورزند و مردم افغانستان را در رهایی از تروریسم و اشغال همکاری کنند تا باشد که یک حکومت مبتنی بر آرای مردم در کشور شکل بگیرد.

در پایان این بیانیه آمده است: جبهه مقاومت ملی پس از مشورت با شخصیت‌های سیاسی و کادر‌های تخصصی به زودی ساختار حکومت انتقالی مردم سالار و پاسخگو را اعلام خواهد کرد.  

یادآوری می‌کنیم که گروه طالبان روز گذشته کابینه دولت خود را اعلام کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *