به دستور ترامپ پرچم های آمریکا نیمه افراشته شدند

  • انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 104089

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دستور داده تا پرچم‌های این کشور در تمامی ساختمان‌های دولتی برای ادای احترام به افسران پولیس جان باخته در پی هجوم به ساختمان کنگره، به حالت نیمه افراشته درآیند.

به نقل از اسپوتنیک،‌ افسران جان باخته در یورش روز چهارشنبه گذشته به ساختمان کنگره “برایان سیکنیک” و “هوآرد لیبنگود” هستند که اولی روز پنجشنبه در پی جراحات ناشی از یورش و دومی همان روز چهارشنبه جان باختند.

کنگره پیشتر پرچم خود را به حالت نیمه افراشته درآورد که باعث شد تا انتقادهایی به دونالد ترامپ بابت عدم دستور در این باره در سراسر آمریکا مطرح شود.

ترامپ در بیانیه‌ای با اشاره به این مساله که تمامی ساختمان‌های آمریکایی در خارج از کشور هم باید پرچم‌های خود را به حالت نیمه افراشته دربیاورند، گفت: من دستور دادم تا تمامی پرچم‌های آمریکا برای ادای احترام به این دو افسر پولیس جان باخته در جریان شورش به کنگره در تمامی ساختمان‌های دولتی ایالات متحده، نیروهای زمینی، پست‌های نظامی و ایستگاه‌های دریایی و بر روی تمامی ناوهای نیروی دریایی دولت فدرال و در سراسر آمریکا و قلمروهای آن تا غروب روز ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱ به حالت نیمه افراشته درآیند.

قابل به ذکر است، هزاران تن از حامیان ترامپ روز چهارشنبه به ساختمان کنگره آمریکا با هدف جلوگیری از جلسه تاییدیه نتایج آرای الکترال جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب این کشور یورش بردند.