بلخابِ قهرمان، پیروزی مبارک!

  • انتشار: ۲۱ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: امنیت و حوادثدیدگاه
  • شناسه مطلب: 116511

در حالی‌که طالبان در یک ماه اخیر بیش از صد ولسوالی را بدون جنگ در کنترل خود درآوردند، در بلخاب پس از بیست روز جنگ سخت، شکست را پذیرفته فرار کردند.

طالبان نیروی زیادی از ولسوالی‌های سرپل به سوی بلخاب گسیل کردند. این نیروها مجهز به سلاح‌های سبک و سنگین و نیز تانگ و هاموی‌هایی بود که از حکومت گرفته‌اند. طالبان با تسخیر آب کلان و باجگاه خود را به مرزهای بلخاب رساندند؛ امّا دلیرمردان مجاهد بلخابی، جوانان با ایمان و استوار و عموم مردم شجاع بلخاب برای دفاع از عزّت خود به میدان آمدند و پس از روزها جنگ سخت، زهر شکست را بر طالبان چشاندند و آنان را به فرار واداشتند.

به گفته آگاهان در این نبرد سرنوشت‌ساز بیش از هفتاد تن از طالبان کشته و تعداد زیادی مجروح و ۲۰ تن اسیر شده‌اند. از مجاهدمردان بلخابی ۹ تن شهید و ۱۲ تن مجروح برجای مانده است.

به سهم خود به دلاورمردان بلخابی سیّد حسن صفایی، مرد میدان‌های سخت، وکلای پارلمان سیّد محمدحسن شریفی و سیّد حیات‌الله عالمی، وکلای شورای ولایتی مجاهدزاده، خرّم، جناب ایثاری ولسوال بلخاب، مجاهدزاده فرمانده نیروهای امنیتی و جنرال مختاری و سایر مجاهدمردان بلخابی خسته نباشید می‌گویم.

دو نکته مهم را یادآور می‌شوم:
۱- طالبان بر سرزمین‌های وسیعی در شمال کشور سلطه‌ یافته اند. دور از واقعیت نیست که با سپاه مجهزتر و قوی‌تر باز گردند. لازم است با حفظ آمادگی‌های لازم هم‌چنان در سنگرها بمانید.

۲- رمز پیروزی شما وحدت و هم‌دلی شماست؛ برای خدا و عزّت مردم مظلوم آن را حفظ و روزافزون کنید. کسی به فکر غنیمت جنگی نیفتد که مانند جنگ احد جبین پیامبر می‌شکند. فراموش نکنید که جنگ، تازه شروع شده است و غنیمتی در کار نیست.
رضوان و غفران الهی نصیب شهدای عزیز و سلامتی نصیب مجروحان گردد. عزّت، وحدت و پیروزی همیشه با مجاهدمردان خطه بلخاب عزیز باشد.

سید اسحاق شجاعی

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *