بعد از تهدیدهای آمریکا/ کوریای شمالی: آماده جنگ با آمریکا هستیم

  • انتشار: ۲۲ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 20726

در پی اقدام آمریکا مبنی بر اعزام کشتی های جنگی تهاجمی خود به شبه جزیره کوریا، کوریای شمالی اعلام کرد که آماده جنگ و نبرد بی امان با این کشور است.

آمریکا دور روز پیش در اقدامی کاملا تحریک آمیز و در راستای تشدید بحران در منطقه شرق آسیا بویژه شبه جزیره کوریا، کشتی های جنگی خود از جمله ناو غول پیکر «یو.اس.اس کارل وینسون» و چند ناو هدایت کننده موشک را با هدف آنچه تامین منافع خود در مقابل کوریای شمالی خوانده بود به سوی آبهای همجوار کوریای شمالی حرکت داد.

کوریای شمالی که بارها به حضور نظامی آمریکا و انجام مانور نظامی مشترک این کشور در منطقه اعتراض کرده است، این بار در واکنشی شدیدالحن به آمریکا هشدار داد و گفت که آماده جنگ و مقابله نظامی با این کشور است.

وزارت امور خارجه کوریای شمالی روز سه شنبه بر اساس گزارش خبرگزاری کوریای شمالی با صدور بیانیه ای موضع جدید دولت پیونگ یانگ در برابر آمریکا را اعلام کرده است.

این وزارتخانه ضمن محکوم کردن حضور نظامی آمریکا در منطقه اعلام کرد که تحرکات جدید نشان دهنده برنامه گسترده و بی پروای این کشور برای حمله پیشدستانه به کوریای شمالی است.

در این بیانیه همچنین با ابراز نگرانی از این حضور، تاکید شده که استقرار تجهیزات و کشتی های جنگی آمریکا برای اشغال کوریای شمالی، به مرحله خطرناک و نگران کننده ای رسیده است.

کوریای شمالی در عین حال اعلام کرد که آماده هر گونه رویارویی و واکنش به شرایط جنگی است که آمریکا مایل به انجام آن باشد اما یادآور شد که کاخ سفید مسئول تبعات ناگوار و تلخ ناشی از بروز جنگ خواهد بود.

نیروی دریایی آمریکا پیشتر در بیانیه ای اعلام کرده بود که تهدیدهای مبنی بر پرتاب موشک های بالستیک کوریای شمالی و احتمالا یک آزمایش تسلیحاتی دیگر برطرف نشده است و به همین سبب واشنگتن قوایش را در منطقه شبه جزیره کوریای تقویت می کند.

بسیاری از ناظران سیاسی بر این باورند که سیاست های آمریکا در مقابل کوریای شمالی با ناکامی همراه شده است، زیرا هر چه بر فشارهای آمریکا افزوده شده در مقابل پیونگ یانگ سیاست های مقاومتی را تشدید کرده است.