بسته اقتصادی منحصر به فرد ژاپن برای مقابله با کرونا

  • انتشار: ۲۰ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 82812

کابینه ژاپن به منظور مقابله با تأثیر ویروس جدید کرونا، اقدامات اضطراری اقتصادی بی سابقه ای را تصویب کرده است.

به نقل از ان اچ کی، دولت ژاپن برای کمک به مردم این کشور در دوره مقابله با کرونا بسته اقتصادی منحصر به فردی را تصویب کرد. ارزش این بسته اقتصادی ۱۰۸ تریلیون ین، معادل حدود یک تریلیون دالر آمریکا، است. دولت تصمیم دارد جهت تأمین منابع مالی برای این بسته اقتصادی اوراق قرضه جدید صادر کند.

این بسته شامل طرحی برای ذخیره کردن مقدار کافی از داروی ضد آنفلوآنزای «آویگان» تا پایان ماه مارس سال میلادی آینده است. هدف این است که تا دو میلیون نفر از مبتلایان به ویروس کرونا بطور بالقوه با این دارو درمان شوند.

یک اقدام کلیدی دیگر در بسته کمک مالی پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزار ین، حدود ۲۸۰۰ دالر آمریکا، به صورت بلاعوض به خانوارهایی است که از بابت شیوع جهانی ویروس کرونا ضربه مالی شدیدی را متحمل شده اند. کمک هزینه های جداگانه ای هم برای کودکان پرداخت خواهد شد.

به منظور تأمین مالی بخشی از این بسته اقتصادی، اوراق قرضه جدید به ارزش تقریبی ۱۷ تریلیون ین یا حدود ۱۵۰ میلیارد دالر آمریکا عرضه خواهد شد. این اقدام میزان کلی اوراق قرضه ای که دولت ژاپن در سال مالی جاری صادر کرده است را به بیش از ۴۹ تریلیون ین، یا حدود ۴۵۰ میلیارد دالر آمریکا، خواهد رساند.

به نوشته تسنیم؛ این رقم شامل تأمین منابع مالی برای بودجه اولیه دولت برای سال مالی ۲۰۲۰ نیز می شود.