برگزاری مراسم ختم قرآن کریم به مناسبت تجلیل از شهید قاسم سلیمانی

  • انتشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۹
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 103375

روز جمعه ۱۲ جدی ۱۳۹۹ در اولین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی که در ادوار مختلف حیات خویش حامی جهاد و مقاومت مردم افغانستان، فلسطین، لبنان و جهان اسلام بود از طرف معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در شهر کابل محفل با شکوه سخنرانی و ختم قرآن عظیم الشان برگزار گردید.

این محفل که در ناحیه ششم شهرکابل برگزارشده بود جمعی از متنفذین، شخصیت های سیاسی، جهادی، علما و اقشار مختلف مردم شرکت نمودند

شرکت کنندگان در این محفل ضمن ختم قرآنکریم و اتحاف دعا به ارواح پاک همه شهدای امت مسلمه، شهدای افغانستان و مخصوصا سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی، از او به عنوان یک شخصیت بی نظیر یاد کردند و مبارزات و مجاهدت های شهید سلیمانی را ارج گذاشتند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای صالحی استاد دانشگاه و حوزه و یکی از امامان جمعه غرب کابل یکی از شرکت کنندگان در این ختم قرآن گفت:

سلیمانی یک شخص مومن، متدین و با اعتقادات محکم و راسخ به اسلام بود و جهت اعتلای اسلام و مبارزه علیه اشغالگران در جهان اسلام سخت کوشید.

فرمانده محمد حسن محمدی از فرماندهان سابق جهادی یکی دیگر از شرکت کننده در این محفل شهید قاسم سلیمانی را سد محکم و نفوذ ناپذیر در برابر توطئه های آمریکا و اسرائیل دانست که نقشه های خبیثانه آمریکا را در منطقه به خصوص در خاورمیانه نقش بر آب کرد و رهبری مبارزه علیه تمامیت خواهی آمریکا و مزدوران شان را شخصا به عهده گرفت.

آقای محمد کبیر احمدی یکی دیگر از پیشکسوتان و فرماندهان جهادی شرکت کننده در این محفل گفت: نباید همکاری، همسایگی، احترام متقابل و احساس مشترک دو ملت مسلمان و برادر افغانستان و ایران تحت تاثیر حضور موقت خارجی ها در کشور ما قرار گیرد مطمئنا این رابطه دوستانه و پایدار تحت تاثیر سیاست های انفعالی و مقطعی دولتی قرار نخواهد گرفت..
آقای امیرمحمد کریمی یکی ازاساتید درکابل گفت: درست است که آمریکا کمک های زیادی به مردم افغانستان نموده است اما هیچ وقت یک کشوری مانند آمریکا جای کشورهای برادر و همسایه ما را که پیوند های عمیق دینی، تاریخی، تمدنی و فرهنگی با هم داریم نخواهند گرفت.

آخرین نفر جلال احمدی دبیر نهضت اسلامی افغانستان و معاون فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان بود که ایشان سردار شهید سلیمانی را حامی جهاد و مقاومت مردم افغانستان عنوان نموده وازنقش برجسته این شهید امت مسلمه در تحولات دنیای اسلام خاصتا کشورهای مثل افغانستان ، عراق سوریه ، لبنان و فلسطین یاد کردند و ایشان را یک الگوی برتر برای همه مبارزان مسلمان عنوان نمودند

محفل با صرف نذر و طعامی که تدارک دیده شده بود و با دعا به ارواح پاک همه شهدا مخصوصا شهید سردار قاسم سلیمانی به پایان رسید.

در ختم محفل همسنگران و ارادتمندان سردار شهید قاسم سلیمانی از شرکت کنندگان این محفل پذیرایی نمودند