برگزاری سه نشست مهم درباره صلح افغانستان در هفته جاری

  • انتشار: ۱۴ سرطان ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 88749

وزارت خارجه اعلام کرد که در هفته‌ جاری سه نشست مهم منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای و سه‌جانبه در مورد روند صلح افغانستان و مذاکرات بین الافغانی برگزار خواهد شد.

گران هیواد، سخنگوی وزارت خارجه امروز (شنبه ۱۴ سرطان) در یک پیام ویدئویی گفت: هدف از برگزاری این نشست‌ها، تقویت اجماع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در مورد روند صلح و مذاکرات بین الافغانی است.

به گفته وی، نشست نخست روز دوشنبه هفته‌ جاری از طریق ویدئو کنفرانس میان کشورهای منطقه و همکاران و شرکای استراتژیک منطقه‌ای افغانستان برگزار می‌شود. گفته شده که در این نشست اشرف غنی، رئیس‌ جمهور افغانستان نیز حضور خواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: سه شنبه هفته‌ جاری نیز یک نشست سه جانبه میان افغانستان، پاکستان و چین برگزار می‌شود و در آن پیرامون همکاری‌های امنیتی و اقتصادی بحث خواهد شد.

به گفته هیواد، سومین نشست روز پنجشنبه هفته جاری میان کشورهای فرامنطقه به‌ منظور ایجاد اجماع بین‌المللی پیرامون مذاکرات بین‌الافغانی و روند صلح افغانستان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد که در نشست مذکور، شرکای عمده‌ بین‌المللی افغانستان و کشورهایی که در جریان ۱۹ سال گذشته افغانستان را در بعد امنیتی و اقتصادی حمایت کرده‌اند، شرکت خواهند کرد.