برگزاری اولین دور مذاکره میان طالبان و جبهه مقاومت/ توافق بر عدم حمله به مواضع یکدیگر

  • انتشار: ۴ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 119513

اولین دور مذاکرات میان نمایندگان طالبان و نمایندگان جبهه مقاومت روز چهارشنبه (۳ سنبله) در شهر چاریکار ولایت پروان برگزار شد.

هیئت طالبان شامل هفت نفر است و در راس این هیات، امیرخان متقی و نورالدین ترابی قرار دارند. همچنین به نمایندگی از جبهه مقاومت، ۱۲ نفر در این نشست حاضر شده اند که سناتور محمدعلم ایزدیار، عبدالحفیظ منصور، فضل‌احمد معنوی و حاجی الماس زاهد از جمله افراد حاضر در این هیات هستند.

یکی از اعضای حاضر در این گفتگو ضمن ابراز رضایت از روند مذاکرات گفت که طرفین در فضای آرام و محترمانه خواسته ها و دیدگاه هایشان را مطرح کردند.

در اولین مذاکره تفاهم صورت گرفت که طرفین بر مواضع یکدیگر تهاجم نداشته باشند. همچنین بر ادامه مذاکرات جهت رسیدن به راه حل سیاسی تفاهم صورت گرفته است.

جبهه مقاومت ملی خواستار مشارکت همه جریان های سیاسی در قدرت هستند و شروط اساسی این جبهه، مشارکت سیاسی همه‌ اقوام، برگزاری انتخابات، انتخابی شدن‌والی‌ها و‌ مقامات محلی، اجتناب طالبان از اعلام حکومت یکجانبه، احترام به آزادی‌های سیاسی، حقوق بشر و تعدیل قانون اساسی بر اساس مراجعه به مطالبات ملی می باشد.

طالبان اما تاکنون نشان‌داده‌ اند که در عمل، باور به تقسیم قدرت و‌مشارکت سیاسی ندارند. طالبان ظرف روزهای اخیر، والی های ولایات و‌ برخی وزرا و مقامات حکومتی را از میان خودشان و بدون تقاهم قبلی با سایر جریان های سیاسی، منصوب کرده اند که باعث تعمیق اختلافات و‌ ایجاد بدبینی نسبت به طالبان شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *