سرویس دیدگاه

شان و جایگاه روحانیت را حفظ کنید!

من وقتی روزه میگیرم از شدت گرسنگی و تشنگی عصبانی میشوم و ناخود آگاه دستور به قتل افراد بی گناه میدهم لذا جواز روزه نگرفتن مرا صادر بفرمایید!

اسکات میلر

ماجرای آمریکا و جنرال دوستم!

اسکات میلر و دیگر جنرالان امریکایی تلاش دارند تا از برنامه موقتی انتخابات ریاست جمهوری در فاز جدید جنگ استفاده کنند و چه بسا مدال های پوشالی زیادی به رهبران و روسای اقوام داده خوهد شد.

کمپاین انتخابات غنی

ادبیات مبارزات انتخاباتی!

از شاحسین مرتضوی تا شا محمد ناطقی و کندک مشاوران و کاسه های داغ تر از آش همه وهمه در گرداب متعفن شنا می کنند تا خود و تیم شان نجات یابد بی خبر از اینکه این راه که میروی به ترکستان است.

آلودگی هوای کابل

آلودگی هوای کابل راجدی بگیرید!

طبق گزارشاتی که همه از آن مطلع هستید و نمی دانم چرا دستگاه های مسئول سکوت کرده و کاری نمی کنند؛ آلودگی هوای کابل به سطح بسیار بالای “خطرناک” در جدول استاندارد آب وهوای جهانی رسیده است.

مسابقه دوش زنان در دایکندی

بی معنا ترین پروژه های محو خشونت…!

اگر خشونت با جوغی(رقابت دویدن) بین خاتینو(زنان) کاهش می یابد چرا این جوغی فقط در دایکندی و بامیان باشد!؟ زنان فراهی، ارزگانی، لوگری و نورستان مورد خشونت نیستند!؟

دکتر ناکامورا

زوایای مرگ خونین داکتر ناکامورا

باچنین چشم اندازی بسیار دور از انتظار است که افغانستان حداقل تا چند دهه دیگر به وضعیت باثبات دست یابد و به قطع دخالت قدرت‌های ماجراجو و منفعت طلب و سازمان‌های استخباراتی موفق گردد.

خیر ژاپنی که در افغانستان کشته شد

چرا ما باید شرمنده باشیم؟!

ما در یک مورد باید شرمنده باشیم و آن اینکه فریب بزرگ دنیای غرب در مبارزه با تروریزم را خوردیم، و سکان مبارزه با تروریست ها را به دست کسانی دادیم که اکنون میخواهند همین تروریست ها بر ما حاکم کنند.

انتخابات

شفافیت ضروریست، اما چگونه؟؟

از ۳۸ میلیون نفوس کلی کشور و ۱۰ میلیون رأی دهنده ثابت و راجستر شده، تنها یک میلیون آنها در انتخابات امسال سهم گرفتند و رأی دادند.

جنرال دوستم

دوستم؛ با ثبات یا بی ثبات؟

اینکه آینده سیاسی و تعیین رئیس جمهور افغانستان، متاثر از تصمیمی باشد که در واشنگتن برای رهبران سیاسی کشور اتخاذ میشود، لکه ننگی بر جبین آنان خواهد بود

دیدار جنرال میلر با جنرال دوستم

انتخاب سرنوشت ساز دوستم

ملاقات میلر با دوستم و بذل مدال ها به وی در این موقعیت حساس، کاملا سیاسی است. هدف لاغر نمودن تیم ثبات و همگرایی است.