باید و نبایدهای خوردن برف

  • انتشار: ۱۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: سلامت
  • شناسه مطلب: 97346

یک متخصص تغذیه درباره دلایلی که نباید برف خورد توضیحاتی ارائه کرد.

مجید حاجی‌فرجی متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص مصرف و خوردن برف اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل آلودگی هوا و وجود ذرات معلق در آن، پس از بارش برف، این ذرات بر روی زمین تجمع پیدا می‌کنند که خوردن برف از لحاظ بهداشتی جایز نیست. 

وی گفت: به دلیل اینکه در حال حاضر شرایط جوی به گونه‌ای است که کمتر شاهد بارش برف هستیم، خوردن برف می‌تواند عناصر موجود در هوا را وارد دستگاه گوارش کند که این موضوع باعث بروز بیماری‌های گوارشی و سایر بیماری‌ها خواهد شد. 

حاجی‌فرجی توضیح داد: در زمان‌های قدیم خوردن برف به یک سنت تبدیل شده بود، اما باید توجه کنیم که در آن دوران هوا به این شدت آلوده نبود و بارش چندین باره برف در طول سال باعث می‌شد که میزان آلودگی هوا به شدت کاهش پیدا کند. 

این متخصص تغذیه تصریح کرد: بیماری‌های ناشی از خوردن برف را نمی‌توان تشخیص داد، به دلیل اینکه آلودگی‌های ناشی از ذرات معلق موجود در هوا و همچنین عناصر فلزی که با بارش برف بر روی زمین می‌نشینند، می‌توانند در افرادی که بیمار هستند، بیماری آنها را تشدید کند. 

وی در پایان گفت: ذرات معلق موجود در برف دارای سرب است که می‌تواند در درازمدت بیماری‌های عفونی و گوارشی برای افراد ایجاد کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟