بایدن: نمی توانیم به هر جایی که القاعده هست حمله کنیم

  • انتشار: ۲۱ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 120526

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با ادعای اینکه ممکن است سازمان تروریستی القاعده به افغانستان بازگردد، گفت واشنگتن دیگر نمی‌تواند به هر جایی که القاعده در آن حضور دارد، لشکرکشی کند.

در حالی که انتقادهای جهانی از عملکرد دولت بایدن در نحوه فرار عجولانه از افغانستان که منجر به کنترل طالبان بر دولت کابل شد همچنان ادامه دارد، اما بایدن بار دیگر از این تصمیم خود دفاع کرد.

بایدن بامداد یکشنبه اذعان کرد که آمریکا نمی‌تواند به هر کشوری که سازمان تروریستی القاعده در آن حضور دارد، حمله نظامی کند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، وی که در مراسم یادبود قربانیان حادثه یازدهم سپتامبر در پنسیلوانیا صحبت می‌کرد، گفت: آیا القاعده ممکن است به [افغانستان] بازگردد؟ بله! ولی می‌دانید موضوع چیست، آنها از قبل به خیلی جاهای دیگر بازگشته‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: پس رویکرد چیست؟ هر جایی که القاعده در آن حضور دارد، ما باید به آن حمله کنیم و نیروهایمان در آنجا باقی بمانند؟ بیخیال!

بر اساس این گزارش، بایدن در ادامه مدعی شد: اینکه فکر می‌کردیم افغانستان را می‌توان واقعا متحد کرد، اشتباه بود… نیروهای آمریکا اما به هدف اصلی خود یعنی کشتن اسامه بن لادن رهبر القاعده در دوم می ۲۰۱۱ دست یافتند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *