بایدن عذرخواهی کرد

  • انتشار: ۱۱ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 123417

ریاست جمهوری آمریکا، اقدام دولت پیشین این کشور برای خروج از معاهده اقلیمی پاریس را برای آمریکا دردسرساز خوانده و به خاطر آن عذرخواهی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بیزینس‌ اینسایدر، جو بایدن، ریاست جمهوری آمریکا، این اظهارات را در جریان نشستی درباره «اقدام و همبستگی» با رهبران جهان در کنفرانس تغییرات اقلیمی گلاسکو (COP۲۶) بیان کرد.

او گفت: فکر نمی‌کنم که نیازی به عذرخواهی من باشد، اما به خاطر این واقعیت که آمریکا در دولت گذشته، از توافقنامه پاریس خارج شد، عذرخواهی می‌کنم.

این نشست، پس از سخنان بایدن در کنفرانس تغییرات اقلیمی صورت گرفت، سخنانی که در آن، بایدن از کشورهای توسعه یافته خواستار کمک‌های بیشتر به کشورهای در حال توسعه برای مقابله با تغییرات اقلیمی شد.

بایدن در سخنانش با بیان اینکه “ما در یکی از نقاط عطف تاریخ جهان ایستاده‌ایم” افزود که مقابله با تغییرات اقلیمی هم یک وظیفه اخلاقی و هم یک ضرورت اقتصادی است.

به همین منظور، کاخ سفید روز دوشنبه “طرح اضطراری رئیس‌جمهور برای سازگاری و انعطاف‌پذیری” را راه‌اندازی کرد، ابتکاری با عزم کل دولت آمریکا برای جلوگیری از بحران جهانی آب و هوا که امیدوار است تا سال مالی ۲۰۲۴، سه میلیارد دالر بودجه دولت آمریکا را در اختیار داشته باشد.

منبع: ایسنا

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *