بالگردهای آمریکایی رهبران داعش را از المیادین سوریه به مکان نامعلومی انتقال دادند

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 33050

منابعی در سوریه گزارش دادند که قبل از آغاز عملیات بر علیه گروه تروریستی داعش توسط ارتش در المیادین سوریه، چندین بالگرد آمریکایی، تعدادی از سرگردگان داعش را از این منطقه به جای نامعلومی انتقال داده اند.

منابع محلی به خبرگزاری نووستی اعلام کردند، پیش از آغاز عملیات ارتش سوریه، بالگردهای آمریکایی فرماندهان داعش را از شهر المیادین منتقل کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری نووستی، چندین منبع اعلام کرده‌اند که شاهد انتقال این افراد توسط نیروی هوایی ارتش آمریکا بوده‌اند. این جابه‌جایی درست قبل از آغاز عملیات نیروهای ارتش سوریه انجام گرفته است.

محمد عوض حسین، یکی از شاهدان عینی گفت:‌ نیروی هوایی ارتش آمریکا ابتدا یک مانور در نزدیکی مزرعه‌ای در المیادین انجام داد. سپس یک حمله هوایی انجام شد و مردم محلی سعی کردند که پناه بگیرند اما چندین بالگرد آمریکایی قابل مشاهده بود.

این شاهد عینی افزود: بعد از آن فرماندهان خارجی داعش را که در منطقه بودند دیدیم که منتظر این بالگردها کنار مقرهای خود ایستاده بودند. بالگردها آنها را به خارج از المیادین منتقل کردند.

برخی ­ساکنان محلی نیز گفتند شاهد بودند که چه طور موترها دو فرمانده خارجی داعش را به همراه اعضای خانواده شان از المیادین به مقرهای این گروه تروریستی منتقل کردند و سپس بالگردها رسیدند و آنها را به مکان نامعلومی بردند.

این برای بار اول نیست که منابعی از انتقال رهبران گروه داعش به مناطقی دیگر خبر می دهند، پیش از این نیز بارها گزارش شده است که سرگردگان داعش توسط بالگرد های آمریکایی به مکان هایی دیگر انتقال داده شده است.