بابانوئل ناقل کرونا، ۱۸ سالمند را در بلژیک به کام مرگ برد!

  • انتشار: ۸ جدی ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 102687

بازدید بابانوئل‌های ناقل کرونا از یک خانه سالمندان در بلژیک فاجعه آفرید.

پس از بازدید بابانوئل‌ها از این خانه سالمندان ۱۸ نفر از افراد سالخورده بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. این اتفاق در یکی از خانه‌های سالمندان که ۱۵۰ سالمند در آن حضور داشتند در شهر «مول» در آنتوِرپ رخ داد.

«سینترکلاس» و دوستانش اوائل این ماه هنگامی که با لباس بابانوئل از خانه سالمندان «هیمِلریجک» بازدید کرده بودند ۱۲۱ سالمند به همراه ۳۶ پرسنل این آسایشگاه را به کرونا مبتلا کردند. تصاویر منتشر شده در فضای مجازی او دوستانش را که در لباس بابانوئل در کنار سالمندان دیده می‌شدند نشان می‌داد.

پنج نفر از سالمندان پیش از عید کریسمس و در روز کریسمس جان خود را از دست دادند. این در حالی است که یکی از سالمندان مبتلا با کمک دستگاه اکسیژن درمان شد.

سینترکلاس سه روز پس از بازدید از این خانه سالمندان بیمار و تست کرونای او مثبت اعلام شد. «ویم کایِرز»، شهردار شهر مول با روز سیاه خواندن ایام سپری شده برای این خانه سالمندان به رسانه‌ها گفت که آن‌ها ده روز سخت را پشت سر گذاشتند. روز‌هایی که واقعا روز سیاه بود.

گفتنی است؛ در حالی که بابانوئل و دوستانش از وقوع این حادثه ابراز تاسف کردند، شهردار محلی اقدام مسئولان خانه سالمندان در دعوت از بابانوئل‌ها را اقدامی غیرمسئولانه خوانده است.