اینترنیوز به‌هدف تقویت آزادی بیان در جهان خواستار کمک ۱۰ میلیون دالر شد

  • انتشار: ۲۹ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 153674

اینترنیوز به‌عنوان بخشی از برنامه ابتکار جهانی کلینتون (CGI) به‌هدف حمایت از روزنامه‌نگاران در سراسر جهان، خواستار کمک ۱۰ میلیون دالری از سوی کشورهای کمک‌کننده شد.

اینترنیوز روز چهارشنبه، ۲۰ سپتامبر، گزارش داده که جین بورگو، رییس اجرایی این نهاد، در همکاری با هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین امریکا و مسوول سی‌جی‌آی، یک صندوق حمیات از روزنامه‌نگاران را به‌منظور رسیده‌گی به مشکلات خبرنگاران و رسانه‌های در معرض تهدید در سطح جهان، ایجاد کرده است.

بورگو در این مورد گفته است: «هر سال از سودان تا افغانستان، در حد امکان به درخواست‌های فوری رسیده‌گی کردیم، اما دامنه حملات علیه رسانه‌ها همچنان در حال افزایش است. ما در اینترنیوز تلاش می‌کنیم در هر کجا حتی در بدترین شرایط، یک راه نجات برای خبرنگاران پیدا کنیم. اما ما به منابع مالی نیاز داریم تا بتوانیم با سرعت مورد نیاز در هنگام بروز بحران کمک کنیم.»

در بیانیه اینترنیوز آمده است که این نهاد از آغاز سال ۲۰۲۳ تا کنون، ۲.۵ میلیون دالر بودجه دریافت کرده است.

براساس این بیانیه، این نهاد در سال‌های اخیر به چالش‌ها فرا راه روزنامه‌نگاران در کشورهای مختلف از جمله افغانستان، روسیه و سودان رسیده‌گی کرده است.

بورگو همچنان افزوده است: «دموکراسی ما، مردم ما و سیاره ما برای بقای خود به اطلاعات قابل اعتماد نیاز دارند و ما از ابتکار جهانی کلینتون بی‌نهایت سپاسگزاریم که در ماموریت ما برای حمایت از حقیقت و کسانی که آن را گزارش می‌دهند، همکاری می‌کند.»

در همین حال، هیلاری کلینتون، از ایجاد صندوق مالی به خبرنگاران حمایت کرده و گفته است: «می‌خواهم از تعهدات اینترنیوز برای اقدام در این زمینه واقعاً مهم، تشکر کنم.»

اینترنیوز یک سازمان غیردولتی است که از ۴۰ سال به این‌سو در ۱۰۰ کشور جهان در بخش آموزش خبرنگاران، حمایت مالی از رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران و همچنان مبارزه با اطلاعات نادرست فعالیت می‌کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *