اوکراین در انتظار سفر هیئت نمایندگی ایران به کی‌یف

  • انتشار: ۳۱ سرطان ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 89820

دمیتری کولبا، وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد که هیئت نمایندگی ایران شاید در هفته جاری برای انجام مذاکرات در خصوص پرداخت غرامت به خانواده قربانیان حادثه هواپیمای اوکراینی که در نزدیکی تهران دچار سانحه شد، وارد کی یف شود.

کولبا در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی در این باره گفت: روز ۲۰ ژوئیه خبری دریافت کردیم در اینباره که هیئت نمایندگی ایران برای سفر به اوکراین در هفته جاری ابراز آمادگی کرده است تا در مذاکرات مربوط به پرداخت غرامت شرکت داشته باشد. ما برای انجام مذاکرات آماده هستیم و امیدواریم امروز ایران بطور رسمی این سفر را مورد تأیید قرار بدهد.

وی افزود برای اوکراین و کشورهایی که شهروندان آنها در آن پرواز کشته شدند، برخورد مسئولانه و عادلانه نسبت به قربانیان این تراژدی، خانواده‌ها و نزدیکان آنها یک هدف بنیادی و اساسی است. آنچه ما می خواهیم اجرای عدالت در تمام جنبه‌های آن است.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین که ۱۸ ماه جدی سال گذشته از تهران عازم کی‌یف بود بر اثر خطای انسانی مورد هدف موشک قرار گرفت و ۱۷۶ سرنشین آن که اکثریت آنها ایرانی بودند و بقیه اتباع اوکراین، کانادا، سوئد، انگلیس و افغانستان، جان باختند.