اوباما برای اولین بار بطور علنی از بایدن حمایت کرد

  • انتشار: ۱ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 96015

باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از جو بایدن ، نامزد دموکرات ریاست جمهوری این کشور بطورعلنی حمایت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان ، اوباما  در یک گردهمایی در حمایت از نامزد دموکرات ها در فیلادلفیا سخنرانی کرد.

رهبر سابق آمریکا گفت: من برگشتم تا از شما بخواهم کمک کنید تا جو بایدن و کاملا هریس وارد کاخ سفید شوند.

علاوه بر این ، رئیس سابق دولت آمریکا  بار دیگر ارباب فعلی کاخ سفید ، دونالد ترامپ را مورد انتقاد قرار داده است. وی مطلب منتشره  در روزنامه  نیویورک تایمز را به یاد آورد که طبق آن رهبر آمریکا در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در مجموع فقط ۱٫۵ هزار دالر مالیات بر درآمد را پرداخت کرده است. اوباما خاطرنشان کرد که شاید در نوجوانی هنگام  کار در یک فروشگاه بستنی فروشی مالیات بیشتری نسبت به ترامپ پرداخت کرده باشد.

وی همچنین در مورد سیاست ترامپ در رابطه با  ویروس کرونا صحبت کرد. به گفته اوباما ، ترامپ قادر نخواهد بود از آمریکایی ها در برابر این بیماری همه گیر محافظت کند ، زیرا برای محافظت از خود ساده ترین اقدامات را انجام نداد.

اوباما رسماً حمایت خود را از بایدن در ماه آوریل اعلام کرد. با این حال ، او تا به حال شخصاً در یک مراسم عمومی در حمایت از بایدن صحبت نکرده بود. در سال ۲۰۱۶ ، اوباما برای حمایت از هیلاری کلینتون ، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ، مبارزات گسترده ای انجام داده بود.

در ماه اوت  ، اوباما از بایدن به عنوان برادر خود نام برد و گفت که در صورت انتخاب شدن ، می تواند کشور را از اوضاع نابسامان خارج کند. وی همچنین ترامپ را دشمن دموکراسی اعلام کرد.

در همان ماه ، ترامپ اعلام کرد اوباما در دوره ریاست جمهوری خود موفق نبوده و به این دلیل در رسیدن وی به حکومت کمک کرده است. وی خاطرنشان کرد که اگر اوباما و بایدن وظایف خود را به درستی انجام می دادند ، وی در سال ۲۰۱۶ نامزد ریاست جمهوری نمی شد.