انگلیس مدعی تحلیل قوای نظامی روسیه شد

  • انتشار: ۱۷ ثور ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 130257

در بیانیه روز شنبه وزارت دفاع انگلیس آمده است: حداقل یک دستگاه تانک تی-۹۰ام که از پیشرفته ترین تانک‌های روسیه بشمار می‌رود در جنگ منهدم شده است. تی-‌۹۰ام در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد و شامل زره ها و تفنگ ارتقا یافته و سیستم های ناوبری ماهواره ای پیشرفته است.

این بیانیه می‌افزاید: در حال حاضر حدود یکصد تانک تی-۹۰ام در مجهزترین پادگان‌های روسیه، از جمله آنهایی که در اوکراین می جنگند، در خدمت هستند. زره ارتقا یافته این سیستم که برای مقابله با تسلیحات ضد تانک طراحی شده است، در صورتی که توسط سایر عناصر پشتیبانی نشود، آسیب پذیر خواهد بود.

وزارت دفاع انگلیس در ادامه با بیان این ادعا که جنگ در اوکراین تلفات سنگینی را در برخی از پادگان‌ها و به پیشرفته ترین قابلیت های روسیه وارد می کند مدعی شد: پس از پایان جنگ، روسیه برای بازسازی نیروهای مسلح خود به زمان و هزینه قابل توجهی نیاز خواهد داشت.

در بیانیه ادعایی یادشده آمده است: به دلیل تحریم هایی که دسترسی روسیه به اجزای مهم میکروالکترونیکی را محدود می کند، جایگزینی تجهیزات مدرن و پیشرفته به ویژه چالش برانگیز خواهد بود.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم حوت ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

مسئولان دانشگاه بامیان: استادان و دانشجویان خود را مطابق سنت پیامبر اسلام عیار کنند

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ حوت ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را “عملیات ویژه” خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. جنگ در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟