انواع لوستر و نکات مهم هنگام خرید آن

  • انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 78572

برای این که منزل تان را زیبا و کلاسیک کنید، اضافه کردن انواع لوستر می تواند انتخاب خوبی برای تغییر دکوراسیون و زیبایی بخشیدن به آن باشد.

زمانی که می خواهید یک لوستر بخرید، علاوه بر مدل و جنس لوستر، عوامل دیگری نیز باید در هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرد.

مثلا این که چه سایزی از لوستر مناسب پذیرایی شماست و یا چه میزان از نور مد نظرتان است و صد البته قیمت لوستر هم یکی از عوامل تأثیر گذار در تهیه انواع لوستر می باشد.

اگر نیاز به کمک و راهنما برای تهیه لوستر دارید می توانید در این مقاله ما را همراهی کنید تا انتخاب تان یک انتخاب خاص باشد.

انواع لوستر

نکات مهم در هنگام خرید لوستر

همان طور که گفته شد غیر از شکل و ظاهر و سایز یک لوستر فاکتورهایی چون میزان نور و کیفیت نور آن نیز اهمیت زیادی دارد.

نکته مهم این است که شما از بین انواع لوستر، لوستری را انتخاب کنید که با اندازه محلی که می خواهید آن را نصب کنید تناسب داشته باشد. ابعاد لوستر شما باید با ابعاد اتاق و یا پذیرایی تان هماهنگی داشته باشد.

وجود یک لوستر خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک می تواند زیبایی خانه شما را زیر سوال ببرد. شما می توانید از لوستر به عنوان یکی از آپشن های زیباسازی خانه تان استفاده کنید.

برای انتخاب لوستر پذیرایی حتما به سبک و مدل دکور سالن توجه کنید. لوسترهای کوچک که نور کمتری دارند بیشتر برای دکورهای مدرن استفاده می شوند و انواع لوستر خاص و بزرگ که نور زیادی دارند برای دکورهای کلاسیک می توانند انتخاب مناسبی باشند.

نکته دیگری که در هنگام خرید لوستر باید به آن توجه داشته باشید مقدار نور خروجی از لوستر است. نوری که از لوستر شما خارج می شود نباید آزاردهنده باشد. یک نور متعادل با خروجی مطلوب می تواند از لوستر شما یک دکور زیبا و چشم نواز بسازد.

اگر می خواهید برای اتاق ناهار خوری تان یک لوستر انتخاب کنید، باید به ارتفاع لوستر و قطر آن توجه داشته باشید. بهترین اندازه برای یک لوستر بالای میز ناهار خوری می تواند قطری به ابعاد نصف و یا دو سوم عرض میز ناهار خوری شما باشد.

به طور معمول برای اتاق ناهار خوری و بالای میز ناهار خوری لوستری با ۴ تا ۶ لامپ نصب می شود. قبل از این که لوستری را انتخاب کنید حتما به ارتقاع سقف توجه کنید. پایین ترین نقطه ای که می توان یک لوستر را روی میز ناهار خوری نصب کرد چیزی حدود ۳۰ تا ۳۶ اینچ فاصله از سطح میز می باشد.

انواع لوستر برای اتاق خواب و آشپزخانه

استفاده از انواع لوستر در آشپزخانه و اتاق خواب نیز اهمیت زیادی دارد. برای نور آشپزخانه و خواب بهترین انتخاب استفاده از لوسترهای چوبی است.

برای فضای اتاق خواب از لوسترهایی استفاده کنید که نور آنها رو به بالا باشد. برای آشپزخانه هم بهتر است از لوسترهایی استفاده شود که شاخه های شان به سمت پایین است.

میزان نور انواع لوستر

زمانی که می خواهید نور لوستر خود را تغییر دهید لامپ ها نقش مهمی در این زمینه ایفا می کنند. برای این منظور می توان از لامپ های کم مصرف در اندازه ها و شکل های مختلف استفاده کرد.

لامپ های ال ای دی برای این منظور می تواند انتخاب بهتری باشد، این لامپ ها به دلیل طول عمری که دارند می توانند مدت زیادی لوستر های شما را همراهی کنند.

این لامپ ها طول عمری در حدود ۶۰ هزار ساعت دارند و نور آنها نیز چیزی حدود ده برابر بیشتر از لامپ های رشته ای می باشد. همچنین خاموش و روشن کردن آنها نیز بر خلاف دیگر لامپ ها، طول عمرشان را تحت تاثیر قرار نمی دهند.

اما مشکلی که لامپ های ال ای دی دارند این است که این لامپ ها به صورت سری در لوستر ها مورد استفاده قرار می گیرند، اگر یکی از آنها دچار مشکل شود دیگر لامپ های آن نیز قابل استفاده نیستند.

انتخاب رنگ لامپ نیز به اندازه نوع لامپی که استفاده می کنید اهمیت دارد. این که رنگ نور لامپ شما سفید باشد یا زرد و یا ترکیبی از زرد و سفید، بستگی به سلیقه شما و نوع نورپردازی منزل تان دارد.

شما می توانید از ترکیب هر دو رنگ زرد و سفید استفاده کنید تا یکنواختی رنگ نور چشم شما را دچار خستگی نکند. این گونه علاوه بر تنوع رنگی در نورها، می توانید از تمرکز فقط یک رنگ و شاید تاثیر نامطلوب آن جلوگیری کنید.

لیست انواع لوستر

  • لوستر طبقه ای
  • لوستر کریستالی
  • لوستر سنتی
  • لوستر چوبی
  • لوستر مدرن
  • لوستر ال‌ای‌دی
  • لوستر ریسه ای

لوسترهایی که دارای طبقه هستند باعث می شوند با هر قطری که دارند بزرگتر دیده شوند. این نوع لوسترها با هر سبکی جلوه خاصی دارند.

از انواع لوستر طبقه ای می توانید برای همه چیدمان های مدرن و سنتی استفاده کنید. معمولا لوسترهای بزرگ تزئین شده، سنتی محسوب می شوند این لوسترها ساختار خاصی دارند و از روی تزئینات و نمای شان قابل شناسایی هستند.

لوسترهای کریستالی ظاهری بسیار زیبا و لوکس دارند. این نوع از انواع لوستر می تواند فضای خانه شما را بسیار زیبا و شیک کند. به همین دلیل قیمت آنها نیز نسبت به دیگر لوسترها گرانتر است.

لوسترهای سنتی نیز بیشتر برای ناهارخوری ها استفاده می شود. شفافیت آن مانند لوسترهای مدرن است اما خطوط و شکل سنتی آن باعث می شود دیزاین محل نصب آن بسیار زیبا جلوه کند.

از لوسترهای چوبی نیز برای پذیرایی استفاده می شوند. این نوع لوسترها ظاهر بزرگی دارند و موادی چون عاج گوزن غول پیکر در آنها استفاده شده است.

در نوع مدرن لوستر دیزاین های عجیب بسیاری به چشم می خورند. کسانی که به سبک های مدرن علاقه دارند می توانند از این طراحی برای منزل خود استفاده کنند.

لوسترهای ال‌ای‌دی نوعی لوستر سقفی و جدید هستند که جلوه ای بسیار زیبا به خانه شما می دهند. نمای خاص این لوستر باعث شده طرفداران زیادی در بین مردم داشته باشد. نور این نوع از لوستر به وسیله کنترل کم و زیاد می شود.

از لوسترهای ریسه ای نیز برای خانه هایی که به سبک مدرن طراحی شده اند استفاده می شود.