انتقاد شدید بولتون از اقدامات ترامپ در پنتاگون

  • انتشار: ۲۶ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 98460

جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید بر این باور است که برکناری و استعفای تعدادی از مقام‌های ارشد پنتاگون طی روزهای اخیر، یک اقدام مخرب و غیرسازنده است.

به نقل از تسنیم، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی گفت: برکناری و استعفای تعدادی از مقام های ارشد پنتاگون طی روزهای اخیر پس از شکست ترامپ در برابر جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ یک اقدام غیرسازنده و مخرب است و نه تنها به ضرر دولت بایدن خواهد بود بلکه تبعات منفی برای دولت ترامپ به همراه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، بولتون که طی ماه های اخیر به منتقد جدی ترامپ تبدیل شده است، درباره برکناری مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا و استعفای تعدادی از مقام های ارشد پنتاگون، افزود: این اقدام مخرب است. منظور من این است که زمانی که شما وزیر دفاع را در فاصله کمتر از ده هفته به پایان این دولت برکنار می کنید، واقعا این اقدام مخرب و آسیب زا است، نه فقط برای دولت فعلی بلکه برای دولت بعدی هم تبعات زیان باری به همراه خواهد داشت.

مقام های کاخ سفید هنوز نسبت به اظهارات بولتون واکنش نشان نداده‌اند. نگرانی های زیادی درباره اقدامات ترامپ در پنتاگون مطرح شده است. بسیاری از تحلیلگران و مقام های سیاسی بر این باورند که ترامپ قصد دارد افراد وفادار به خودش را در پنتاگون منصوب کند تا بتوانند به او در اجرای دستورات جنجالی در هفته های پایانی ریاست جمهوری اش کمک کنند.