امینیان: ایران به حمایت‌ از مذاکرات صلح افغانستان ادامه می دهد

  • انتشار: ۶ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 111442

«بهادر امینیان»، سفیر ایران در کابل در دیدار با «میرویس ناب»، معاون سیاسی وزارت خارجه درباره تحولات اخیر در روند صلح دولت کابل و طالبان و نشست سه‌جانبه افغانستان، ترکیه و پاکستان گفتگو کرد.

سفیر ایران در کابل در این دیدار ادامه خشونت‌ها، قتل‌های هدفمند و کشتار مردم را به ضرر صلح و ثبات در افغانستان و منطقه دانست و از تداوم همکاری‌های ایران به افغانستان در بخش‌های مختلف و حمایت از مذاکرات صلح کشور اطمینان داد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه، در ادامه نیز دو طرف پیرامون تقویت و گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان کابل و تهران، تحولات اخیر در روند صلح افغانستان و برگزاری نشست کمیته مشترک اقتصادی میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

بهادر امینیان پیش از این گفته بود که صلح گمشده مردم افغانستان است و افغان‌ها امید دارند که خشونت و بکار گیری زور در این کشور به پایان برسد و خارجی ها و بیگانگان دخالت خود را در این کشور کم کرده و اراده خود را بر مردم افغانستان تحمیل نکنند.

وی اظهار داشت: چاره‌ای برای مردم، تمام گروه های سیاسی، دولت و مخالفان در افغانستان نیست مگر اینکه در پشت میز مذاکره قرار گیرند و از طریق گفتگو و بدون حضور و دخالت خارجی ها به صلح برسند.