امواج بیداری

  • انتشار: ۱۴ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: دیدگاهگوناگون
  • شناسه مطلب: 118120

هیچ سلاحی در برابر طالبان و دیگر گروه‌های جنگ‌طلب و افراطی، برنده‌تر و کارآمدتر از بیداری مردم نیست. اگر ما تا کنون برای مقاومت و پیروزی در برابر طالبان و گروه‌های خشونت‌طلب، هزینه‌های سنگینی پرداختیم؛ اما موفق نبودیم و نتیجه مطلوب نگرفتم، یک ابر عامل یا یک عامل عامل‌ها وجود داشته است و آن ناآگاهی، غفلت، رخوت و انفعال مردم و عدم شناخت آن‌ها از ماهیت طالبان و هم‌پیمانان آن‌ها بوده‌است.

به نظر می‌رسد این فصل سرد و خاموشی در حال پایان است و آرام، آرام موج بیداری در میان مردم، در حال برخواستن و اوج گرفتن است. هم اینک از کابل تا پاریس، از پاریس تا نیویرک و واشنگتن و از واشنگتن تا تورنتو و اوتاوا مردم خسته از جنگ افغانستان از هر نژاد، قوم، زبان و مذهبی که هستند به خیابان‌ها می‌آیند؛ بیزاری خود را از جنگ و اراده ملت را برای مقاومت در برابر طالبان به صورت متحدانه، فریاد می‌کشند.

در هر گوشه‌ای این سرزمین، خیزش‌های مردم در حال گسترش است، پیر و جوان سلاح بر دوش می‌گیرند تا در برابر گروه‌های ویرانگر، لشکریان جهل و سپاهیان توحش از حقوق و آزادی‌های اساسی خود و سربلندی میهن، مقتدرانه دفاع کنند. به‌صورت قطع امواج این بیداری طالبانی تشنه خون را غرق خواهد کرد.

دکتر سید جواد سجادی

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *