امام خمینی برای زنده کردن ارزش‌های اسلامی جریان بزرگ فرا ایرانی را رهبری کرد و به ثمر رساند

  • انتشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 87320
امام خمینی

مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در یادداشتی نوشت:

امام در راه اهداف خویش هیچ هراسی به دل راه نمی‌داد، نه از غرب می‌ترسید و نه از شرق. امام بود که فرمود:
آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. واقعاً چنین است اگر ما برای خدا تلاش کنیم، و برای خدا حرکت کنیم و خدا را حاضر و ناظر بدانیم هیچ قدرتی نمی‌تواند در مقابل قدرت خدا قلم علم کند که امام این را به خوبی می‌دانست.
امام حق بزرگی بالای همه‌ی مستضعفین جهان دارد، چرا که امام فریاد مستضعفین را فریاد می‌کشید.

در رابطه با ملت مسلمان و مجاهد افغانستان عزیز ما همان طوری که همه می دانیم امام خمینی تاکدام حد از جهاد ملت مسلمان افغانستان حمایت کرد.

امام در رابطه با مجاهد و جهادگران افغانستان عزیز ما فرمود: مجاهدین افغانستان و چریک‌های افغانستان آنچنان سیلی به صورت شوروی زده اند که هرگز سرش را بلند نخواهد کرد.

امام در رابطه با صحبت‌هایش وقتی مراجعه می‌کنیم بسیار تأکید روی وحدت و یکپارچگی مسلمان‌ها در تمام صحبت‌هایش موجود است.

این وحدت و یکپارچگی مسلمان‌هاست که می‌تواند پیروزی ارمغان بیاورد.
اگر آنروز ملت مسلمان ایران پیروز شد، یکپارچه پشت سر امام ایستادند
اگر امروز ما می‌بینیم در دنیای اسلام وحتی درین شب وروز در آمریکا یک نوع خیزش های مردمی برای آزادی خواهی به وجود آمده است این همه الهام بخش از آن حرکت و انقلاب امام است.

اما این را باید همه مسلمان‌ها توجه داشته باشد. که دشمنان اسلام دست بردار نیستند تا میان مسلمان‌ها اختناق ایجاد کنند تا اینکه بتوانند به آن اهداف پلید و شومی که دارند دست پیدا کنند.

چه خوب است که همین جا دو جمله‌ی زیبای امام خمینی را که برای ما بزرگترین درس و الگوست. یکی برای علمای ما، دانشمندان ما، فضلای ما و دیگر برای همه‌ی مسلمان هاست.
امام فرمود: اگر یکصدو بیست و چهار هزار پیغمبر همه در یک زمان و در یک مکان مبعوث به رسالت شود هیچ اختلافی در میان آنها نیست. چرا؟ چون همه‌ی انبیاء برای خدا کار می‌کنند وقتی که برای خدا کار شد اختلاف وجود ندارد. بنابر این علما، دانشمندان اسلامی! چه شده است که اختلاف دامنگیر ما شده است که امروز با این وضعیت رو به رو هستیم؟ اگر علمای اسلامی و دانشمندان اسلامی و روشنفکران اسلامی متحد باشند و یکپارچه، اختلاف در میان آنها نباشد این وضعیت وجود ندارد. و از آن طرف امام در رابطه با قضیه‌ی فلسطین همان جمله مشهور شان هست که می فرمایند (اگر تمام مسلمان‌ها هر کدام یک سطل پر از آب کند و به سوی اسرائیل بریزد سیلی می‌شود که می‌تواند اسرائیل را ببرد) معنا و مفهوم آن این است که اگر همه‌ی مسلمان‌ها متحد باشند امروز ملت مظلوم فلسطین با این وضعیت رو به رو نخواهد بود.
امروز ما شاهد خیلی از مسائل در دنیای اسلام هستیم. هرآنچه را که امام در آن زمان گفته بود، همه تحقق پیدا کرد.

امام در رابطه با صدام مطالب را مطرح کرد تحقق پیدا کرد. امام برای کشورهای خلیج گفت آن روزی که صدام در مقابل ملت مسلمان ایران هجوم آورده بود جنگ تحمیلی بر ایران، امام فرمود برای کشورهای عربی خلیج اگر امروز صدام بتواند یک روزی هم کشور های شما به اشغال خواهد در آورد که این هم تحقق پیدا کرد. همه‌ی ما شاهدیم که صدام به کویت حمله کرد.

اگر در راه آن امام حرکت کنیم عزت شامل حال ما می‌شود. اگر راه امام را رها کنیم دشمنان اسلام بر ما مسلط می‌شوند که امروز ما شاهد جنایت‌های فراوانی در این کشور هستیم.
حملات کوری که در آن غیر نظامیان، کودک، پیر، زن و مرد عالم و پزشک کشته می‌شوند. کیست در مقابل اینها فریاد برآورد و چرا کشته می‌شود. آیا مبارزه با تروریزم همین است که بیاید زن و کودک و به تازگی همین شب یک عالم بزرگ دنیای اسلام مثل استاد دکتر ایاز نیازی را به خاک و خون بکشد؟
پس معلوم هست که آمریکاییان اینجا به خاطر کشتن مردم افغانستان آمده اند

آری امام خمینی رهبری بود دینی و کاریزماتیک که نه تنها از متن جامعه و مردم خود برخاسته بود، بلکه به خاطر رفاه، سعادت و دفاع از خواسته‌های مردمش و برای زنده کردن ارزش‌های اسلامی جریان بزرگ فرا ایرانی را رهبری کرد و به ثمر رساند.