الکسی ناوالنی منتقد سرسخت پوتین، به دلیل مسمومیت احتمالی در کما به سر می‌برد

  • انتشار: ۱ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 93040

هواپیمای حامل الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس رئیس جمهوری روسیه که به گفته نزدیکانش «مسموم» شده است امروز شهر امسک را به مقصد آلمان ترک کرد.

به نقل از یورونیوز، الکسی ناوالنی از روز پنجشنبه در کما به سر می برد و تاکنون در بیمارستانی در امسک بستری شده بود. این منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حالی خاک این کشور را ترک کرد که روز جمعه تنش های زیادی بین نزدیکان وی و پزشکان روس بر سر انتقالش به آلمان روی داده بود.

پزشکان روس در ابتدا به دلیل شرایط جسمی «ناپایدار» با انتقال الکسی ناوالنی به آلمان مخالفت کرده بودند. در مقابل نزدیکان او ضمن تاکید بر «مسمومیت» وی بر انتقالش به آلمان اصرار داشتند.

لولیا ناوالنایا، همسر الکسی ناوالنی با انتشار عکسی از انتقال همسرش به داخل هواپیمای آلمانی از کسانی که به خروج او از روسیه کمک کردند تشکر کرد.

در حالی که نزدیکان الکسی ناوالنی از «مسمومیت عمدی» او سخن می گویند، پزشکان روس تاکید کرده اند که هیچگونه سمی در خون و ادرار او نیافته اند. آنها از کاهش ناگهانی قند خون به عنوان دلیل احتمالی وخامت حال الکسی ناوالنی یاد کرده اند.

الکسی ناوالنی مخالف اصلی ولادیمیر پوتین در روسیه محسوب می شود. بسیاری از مخالفان کرملین طی سال های گذشته در داخل یا خارج روسیه مسموم شده اند.