افشای ترفند کمپین ترامپ برای کلاهبرداری از حامیان مالی

  • انتشار: ۱۶ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 109769

کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به‌خاطر شکایات صورت گرفته، ناچار شده ۱۲۲ میلیون دالر کمک انتخاباتی را به صاحبانش برگرداند.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی نوشته است، سایت آنلاین جمع‌آوری کمک‌های مالی برای ترامپ به گونه‌ای طراحی شده بود که برای یک بار ارسال وجه، چند تیک ارسال وجه نیز فعال می‌شد.

به نوشته این روزنامه، برای مثال یکی از حامیان ترامپ، در ماه سپتامبر (سنبله) سال گذشته ۵۰۰ دالر به او کمک کرد اما تا ماه اکتبر، هر هفته ۵۰۰ دالر از حساب او کسر می‌شد. یکی دیگر از حامیان رئیس جمهور آمریکا ۹۹۰دالر به او کمک کرده بود اما مبلغ نهایی که از حساب او کسر شده بود به ۸۰۰۰ دالر رسید.

بانک‌ها و شرکت‌های صادرکننده کارت‌های اعتباری آمریکا می‌گویند رسیدگی به شکایات مشتریان در خصوص این کلاهبرداری بخش قابل توجهی از زمان کاری آن‌ها را به خود اختصاص داده بود.

«جیسون میلر» سخنگوی سازمان ترامپ در این‌باره مدعی شد، درخواست برای برگرداندن وجوه، کمتر از یک درصد از تمام کمک‌های دریافتی را شامل شده است.

از سوی دیگر سایت «وین رد» اذعان کرد که از ترفند از پیش فعال کردن تیک‌ها استفاده کرده اما سایت «اکت بلو» وابسته به دموکرات‌ها نیز سابقه استفاده از آن را دارد.

به نوشته فارس، در گزارش نیویورک تایمز آمده است، برخی دموکرات‌های تندرو همچنان از فعال کردن این تیک‌ها استفاده می‌کنند.