افشای اطلاعات فیسبوک دامن زاکر برگ را هم گرفت

  • انتشار: ۱۷ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 109904

چند روز گذشته خبری منتشر شد که هکر‌ها با یک حمله گسترده داده‌های حداقل ۵۳۳ میلیون حساب فیسبوک را بدست آورده و به صورت رایگان در اینترنت منتشر کردند.

این اطلاعات شامل شماره تلفون، موقعیت مکانی، اطلاعات کاربری و آدرس ایمیل افراد بود. شماره‌ای که در این اطلاعات منتشر شده قابل توجه بود، شماره تلفون شخصی مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک بود که فاش شده و به راحتی در دسترس عموم قرار گرفت.

بلومبرگ در گزارشی تأیید کرد: هکر‌ها یک پایگاه داده عظیم از شماره تلفون‌های به سرقت رفته مرتبط با حساب‌های فیس بوک ایجاد کرده و آن را به انجمن هکر‌ها ارسال کردند که به راحتی هرکسی با مهارت‌های ابتدایی هم می‌تواند از آن‌ها استفاده کنند.

دیو واکر، مدیر امنیت اطلاعات فیسبوک روز یکشنبه با انتشار توئیتی نوشت: در مورد نشت اطلاعات ۵۳۳ میلیون کاربر فیسبوک، عجیب است که چگونه اطلاعات مارک زاکربرگ در این شماره‌ها گنجانده شده است. گزارش‌ها ادعا کردند که هکر‌ها اطلاعات حساس افراد مانند شماره تلفون را به طور رایگان در اختیار دیگران قرار می‌دهند که می‌توان از آن برای جعل یا کلاهبرداری استفاده کرد. مشخص شده که اطلاعات محرمانه از ژانویه در انجمن هکر‌ها در اختیار مردم قرار گرفته است.

این ۵۳۳ میلیون حسابی که هک شد حداقل مربوط به ۱۰۶ کشور جهان است. حدود ۳۲ میلیون حساب فقط از ایالات متحده و نزدیک به ۱۱ میلیون حساب از انگلیس و اطلاعات ۶ میلیون کاربر از هند به بیرون درز کرده است. این اطلاعات محرمانه، در برخی موارد، شامل جزئیات دیگری مانند مکان، نام کامل، تاریخ تولد، بیو کامل، شناسه‌های فیسبوک و حتی آدرس‌های ایمیل کاربران بود.