افزایش ۳ برابری سرعت پیاده‌روی با استفاده از یک دستگاه مجهز به هوش مصنوعی

  • انتشار: ۲۶ ثور ۱۴۰۲
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 138904

یک شرکت دانش‌بنیان در امریکا دستگاهی را اختراع کرده است که با بستن آن به زیر کفش‌ها سرعت راه رفتن به سه برابر سرعت عادی افزایش پیدا می‌کند.

به نقل از رسانه‌های خارجی، این دستگاه که «مون‌واکرز» (Moonwalkers) نام دارد و محصول جدید شرکت «شیفت رباتیکس» است، به گونه‌ای طراحی شده که پس از بسته شدن زیر کفش‌ها می‌تواند سرعت پیاده‌روی را به ۱۱ کیلومتر در ساعت، یعنی ۲۵۰ درصد بیشتر از سرعت راه رفتن عادی، برساند.

این دستگاه‌ شبیه اسکیت به نظر می‌رسد، اما طوری ساخته نشده‌ که با پوشیدن آن‌ها تعادل خود را از دست بدهید. به لطف الگوریتم‌های یادگیری ماشین، فقط زمانی حرکت می‌کند که شما بخواهید. در واقع این دستگاه می‌تواند هر زمان که اراده کنید متوقف شود، برای بالا یا پایین رفتن از پله‌ها قفل شود و یا به‌طور خودکار سرعت خود را در هنگام سرازیری تنظیم کند.

برای نمونه وقتی می‌خواهید سوار اتوبوس شوید فقط کافی است تا پاشنه راست خود را بلند کنید و سپس آن را روی زمین بگذارید تا ترمز الکترونیکی چرخ‌ها را کاملاً قفل کند. اگر هم می‌خواهید مجدد با سرعت راه بروید کافی است با بلند کردن پاشنه پای راست خود آن را در هوا و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا دستگاه از حالت قفل خارج شود.

پیشتر در اوایل سال جاری ویدئویی از این دستگاه که زیر یک جفت کفش بسته شده بود تنها در شبکه اجتماعی تیک تاک حدود ۲۵ میلیون بازدید داشت.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟