اعلام جنگ حکمتیار علیه دولت/ آمریکا هیچ راهی جز خروج از افغانستان ندارد

  • انتشار: ۲۶ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 106664

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی با اعلام جنگ علیه دولت تهدید کرد اگر زندانیان این حزب فورا آزاد نشوند ارگ ریاست جمهوری را محاصره و دولت را از قدرت ساقط می‌کند.

رهبر حزب اسلامی در نشستی بین هوادارانش در کابل گفت که هنوز ۳۰ هزار نفر از اعضای این حزب در زندان‌های دولت قرار دارند و هشدار داد که اگر این افراد بطور فوری آزاد نشوند علیه دولت شورش خواهد کرد.

حکمتیار هشدار داد که اگر زندانیان این حزب بطور فوری و بدون قید و شرط آزاد نشوند، ارگ ریاست جمهوری را محاصره و دولت غنی را از قدرت ساقط می‌کند.

رهبر حزب اسلامی همچنین تاکید کرد که عقب‌نشینی آمریکا از توافق با طالبان هیچ توجیه عقلانی و منطقی ندارد زیرا این توافق دولت آمریکا است و اختلافات حزبی و شخصی دولت جدید آمریکا با دولت ترامپ نباید سبب منحل کردن توافق شود.

وی در ادامه تصریح کرد: فشار‌ها نمی‌تواند طالبان را به عقب‌نشینی از موضوع فعلی آن‌ها وادار کند، طالبان نمی‌تواند ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان را پس از ماه می و همچنان بقای دولت دست نشانده در کابل را قبول کند.

حکمتیار در این مراسم که به مناسب سی و دومین سالگرد خروج ارتش سرخ شوروی برگزار شده بود، افزود که آمریکا هیچ گزینه دیگری جز خروج از افغانستان ندارد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *