اعتراض حزب جمعیت به ادبیات کنایه آمیز گلبدین حکمتیار

  • انتشار: ۱۷ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 21876

حزب جمعیت اسلامی از حزب اسلامی گلبدین حکمتیار می‌خواهد تا از کاربرد ادبیات به گفته این حزب، کنایه آمیز به آدرس حزب جمعیت اسلامی فاصله گیرد.

این حزب هم‌چنان از حکومت وحدت ملی خواسته‌است تا در کنار پیشبرد روند صلح، به خلع سلاح تمامی گروه‌هایی که به روند صلح می‌پیوندند نیز توجه جدی کند.

از سویی هم، در حالی‌که گلبدین ‌حکمتیار در سخنانش بارها اشاره کرده که خواستار نظام متمرکز در کشور است و نظام پارلمانی را نمی‌پذیرد، اما حزب جمیعت اسلامی، حاکمیت نظام پارلمانی را یگانه راه حل برای جلوگیری از استبداد و انحصار قدرت می‌‎داند و تاکید دارد، با توزیع قدرت به شکل افقی و مشارکت همگانی، ثبات و توسعه پایدار عینیت می‌یابد.

در یک خبرنامه حزب جمیعت اسلامی که به رسانه‌ها فرستاده شد، آمده‌است که، این حزب از پیوستن گلبدین حکمتیار به روند صلح استقبال می‌کند و از سایر گروه‌های مخالف مسلح دولت نیز می‌خواهد تا با الهام از این حزب، وارد گفتگو با دولت شوند و به روند صلح بپیوندند.

در خبرنامه این حزب آمده‌است که، ادبیات دوره جنگ‌های تحمیلی با ادبیات سیاسی کنونی تفاوت بنیادین دارد و حزب جمعیت اسلامی در فضای جدید سیاسی زندگی می‌کند.

این در حالیست که، روز پنجشنبه، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، نظام پارلمانی در کشور را غیر قابل پذیرش دانست و از رهبران حکومت وحدت ملی خواست تا برای حاکمیت یک حکومت نیرومند و به خاطر تامین ثبات سیاسی در کشور، یکی از آنان، از قدرت کنار روند.

از سویی دیگر، عبدالله‌ عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت‌ ملی نیز در نشست روز پنج شنبه در ارگ، انتقادهای تُندی را به زبان سیاسی متوجه آقای حکمتیار ساخت.

روز گذشته نیز رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، در میان جمع بزرگی از مردم ولایت پروان گفت: “حکومت وحدت ملی براساس رای مردم به میان آمده و شکستنی نیست.”

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: