اعتراضات ضد نژادپرستی باز هم به کاخ‌سفید رسید

  • انتشار: ۶ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 93540

به نقل از رویترز، اعتراض‌ها به خشونت‌های نژادپرستانه پولیس آمریکا بار دیگر در این کشور افزایش یافته است. این اعتراض‌ها به کاخ سفید هم رسیده است به طوری که معترضان با نصب پارچه نوشته‌هایی روی حصار‌ها و نرده‌های امنیتی کاخ سفید، صدای اعتراض خود به این تبعیض نژادی ساختاری را به گوش مقامات کاخ سفید رسانده اند.

رویترز افزود: در پی تشدید این اعتراض‌ها، بلوک‌های بزرگ سیمانی در اطراف کاخ سفید قرار داده شده است تا امنیت محل زندگی و کار رئیس جمهور آمریکا افزایش یابد. شمار نیرو‌های امنیتی حاضر در کاخ سفید نیز بیشتر شده است. انبوهی از حصار‌های فلزی نیز در اطراف کاخ سفید تعبیه شده است تا از حرکت احتمالی معترضان به سمت محوطه کاخ جلوگیری شود. نیرو‌های امنیتی به طور مرتب در اطراف کاخ سفید در حال گشت‌زنی هستند.

قرار است راهپیمایی بزرگ ضدنژادپرستی نزدیک محوطه کاخ سفید برگزار شود که یادآور تجمع بزرگ و سخنرانی معروف مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش ضدنژادپرستی در آمریکاست. همین امر مقامات امنیتی کاخ سفید را با توجه به اتفاقات چند ماه اخیر از جمله قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست یک افسر سفیدپوست پولیس نگران‌تر کرده است.