استقبال عربستان از کناره‌گیری «عبد ربه منصور هادی» از قدرت

  • انتشار: ۱۸ حمل ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 129351

تلویزیون عربستان سعودی در واکنش به کناره گیری «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن، اعلام کرد: عربستان از کناره گیری هادی و واگذاری قدرت به شورای رهبری ریاست جمهوری استقبال می‌کند.

بر اساس این گزارش، تلویزیون عربستان همچنین بدون اشاره به جنایات سعودی در یمن و کشتار هزاران تَن از غیرنظامیان بی گناه، افزود: عربستان تصمیم گرفته است ۳ میلیارد دلار کمک اقتصادی فوری به یمن ارائه دهد.

همچنین گفته شده است که مقامات عربستان سعودی از شورای رهبری ریاست جمهوری خواسته اند تا مذاکرات با انصارالله را تحت نظارت سازمان ملل متحد آغاز کند. در همین حال، ولیعهد سعودی در جریان دیدار با اعضای شورای رهبری ریاست جمهوری مدعی شده است: عربستان به دنبال ثبات و امنیت در یمن است!

پیشتر «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن از تشکیل شورای رهبری ریاست جمهوری خبر داد. عبد ربه منصور هادی با کناره گیری از قدرت تمامی اختیارات خود را به شورای رهبری ریاست جمهوری محول کرده است.

«رشاد محمد العلیمی» ریاست شورای رهبری ریاست جمهوری را برعهده خواهد داشت. در همین حال، گفته می‌شود که رئیس جمهور مستعفی یمن «علی محسن الأحمر» معاون خود را از سِمتش برکنار کرده است.

شورای رهبری ریاست جمهوری اداره سیاسی، نظامی و امنیتی دولت مستعفی و فراری یمن را برعهده خواهد داشت. طبق اعلام برخی منابع، شورای رهبری ریاست جمهوری ۸ عضو دارد و «سلطان علی العراده»، «طارق محمد صالح»، «عبدالرحمن ابو زرعه»، «عبدالله العلیمی باوزیر»، «عثمان مجلی» و «عیدروس الزبیدی» از اعضای این شورا هستند. این درحالی است که پیشتر برخی گزارش‌ها از برکناری عبد ربه منصور هادی از قدرت توسط عربستان سعودی حکایت داشت.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.